Nowe wieści z Kielc. Tym razem już pozytywne

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski
zdjęcie autora artykułu

Dzień po ogłoszeniu rozstania z Andreasem Woffem, Industria Kielce przekazała kolejne wieści. Ekipa wicemistrzów kraju poinformowała o przedłużeniu kontraktu z Danielem Dujshebaevem.

Industria Kielce buduje skład na sezon 2024/2025 w Orlen Superlidze i Lidze Mistrzów. Od czwartku już oficjalnie wiemy, że Tałant Dujszebajew nie będzie mieć do dyspozycji Andreasa Wolffa, co jest ogromną stratą dla kieleckiego klubu.

Jeden z najlepszych golkiperów na świecie opuszcza kielecką ekipę na zasadzie transferu definitywnego i ponownie będzie grać dla THW Kiel. Dzięki tej transakcji klub z województwa świętokrzyskiego będzie mógł zmniejszyć swoje zadłużenie.

W piątek Industria Kielce przekazała kolejne, ale tym razem już dobre wieści. Otóż kontrakt z zespołem przedłużył Daniel Dujshebaev, który do Kielc trafił w 2017 roku. Pierwszy sezon spędził jednak na wypożyczeniu, ale w kolejnych grał już żółto-biało-niebieskiej koszulce.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ma 41 lat i jej uroda wciąż jest zniewalająca

Ten zawodnik znany jest z tego, że jest graczem uniwersalnym. Może występować zarówno na środku, jak też na lewej połówce, a do tego nieźle radzi sobie w defensywie.

Kontrakt hiszpańskiego rozgrywającego został przedłużony o kolejne dwa sezony i będzie obowiązywać do końca 2026 roku.

- Dani przez wszystkie lata swojej gry potwierdził, że jest ważną częścią naszego zespołu. Potrafi grać na różnych pozycjach, a taką uniwersalność ceni trener Talant Dujshebaev. Do tego jest ważnym graczem bloku obrony. W ubiegłym sezonie na skutek kontuzji niektórych zawodników wziął ten ciężar na siebie i sprostał trudnym zadaniom defensywnym - mówi Michał Jurecki, dyrektor sportowy kieleckiego klubu.

---> Industria Kielce straciła wielką gwiazdę ---> Cztery zespoły Orlen Superligi zagrają w europejskich pucharach

Źródło artykułu: WP SportoweFakty