Wojciech Zydroń: Trzeba zagrać na maksimum swoich możliwości

Zawodnicy Gaz-System Pogoni Szczecin podejmą w sobotnie popołudnie Czuwaj Przemyśl. Portowcy będą faworytem tego starcia, jednak jak zapewnia Wojciech Zydroń, z uwagą podejdą do przeciwnika.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Podopieczni Rafała Białego przegrali przed tygodniem wyjazdowe starcie z Orlen Wisłą Płock 32:45. Mimo, iż wynik świadczy o zdecydowanej przewadze wicemistrzów Polski, Portowcy mogą być zadowoleni ze swojej postawy, bowiem do 42' minuty dotrzymywali kroku faworyzowanemu rywalowi. W sobotę postarają się o powrót na zwycięską ścieżkę. Ich przeciwnikiem będzie plasująca się w dolnych rejonach tabeli ekipa Czuwaju Przemyśl.

- Czuwaj to zespół, który w tegorocznych rozgrywkach nie zdobył jeszcze punktów, co nie oznacza, że możemy go zlekceważyć. W meczu z Puławami pokazali, ze przegrywając wysoko do przerwy są w stanie zniwelować straty - ocenia rywala najlepszy strzelec Gaz-System Pogoni, Wojciech Zydroń.

Zawodnicy trenera Białego mogą pochwalić się korzystnym bilansem spotkań z ekipą ze wschodu Polski. W zeszłorocznych barażach o awans do Superligi Pogoń dwukrotnie zwyciężała Harcerzy, wygrywając 34:33 na wyjeździe oraz 36:24 przed własną publicznością. Nic więc dziwnego, że do weekendowego starcia przystąpią w roli zdecydowanego faworyta. Przed nadmiernym optymizmem przestrzega Zydroń.

- Nigdy nie jest tak, że dwa punkty w jakimś spotkaniu są sprawą oczywistą. Meczów nie wygrywa się przecież w szatni, tylko na parkiecie. Musimy mocno skoncentrować się na rywalu. Nie ma mowy o lekceważeniu Czuwaju. Trzeba się skupić i zagrać w tym spotkaniu na maksimum swoich możliwości - stwierdza doświadczony skrzydłowy.

Sobotnie starcie rozpocznie się o godzinie 18:00. Portal SportoweFakty.pl zaprasza na RELACJĘ LIVE ze spotkań PGNiG Superligi Mężczyzn oraz pojedynków I ligi - grup A oraz B.
Kibice w Szczecinie liczą na kolejne zwycięstwo Gaz-System Pogoni Kibice w Szczecinie liczą na kolejne zwycięstwo Gaz-System Pogoni