LM: Gra Vive w ofensywie wyróżniona, cztery akcje kielczan wzięte pod lupę

Vive Targi Kielce w ósmej serii gier Ligi Mistrzów pokonały na wyjeździe FC Porto Vitalis 35:30. Redakcja ehfTV rozłożyła na czynniki pierwsze grę kielczan w ataku pozycyjnym w tym pojedynku.

Paweł Nowakowski

Po raz drugi w tym sezonie Ligi Mistrzów wyróżniono grę mistrzów Polski. Poprzednia sytuacja miała miejsce w czwartej kolejce spotkań, gdy Vive Targi Kielce po
kapitalnym spotkaniu pokonały w Hali Legionów THW Kiel. Redakcja ehfTV wyróżniła akcje w pojedynku z FC Porto Vitalis z udziałem Krzysztofa Lijewskiego, Karola Bieleckiego, Tomasza Rosińskiego i Urosa Zormana.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Żaden z przedstawicieli obu naszych eksportowych drużyn tym razem nie znalazł się w siódemce kolejki. Po raz trzeci do tego zestawienia trafił Uwe Gensheimer i Stas Skube. Liderem klasyfikacji strzelców jest Gensheimer, który w zremisowanym 25:25 meczu z MKB Veszprém zdobył 10 bramek. W najlepszej dziesiątce najskuteczniejszych zawodników LM jest Petar Nenadić - gracz Orlen Wisły Płock w dotychczasowych ósmiu meczach rzucil 47 bramek, do daje mu ósmą pozycję. Najlepszy z Polaków, Michał Jurecki jest na 26. miejscu.