Kim Rasmussen: Zagraliśmy zbyt nerwowo. To przez młode zawodniczki

Polska w pierwszym meczu fazy grupowej mistrzostw świata pokonała Kubę (27:22). - Karolina Kudłacz zagrała wielki mecz - podkreśla trener Kim Rasmussen.

Kamil Kołsut

Biało-Czerwone w starciu z egzotycznym rywalem długo się męczyły. - Mieliśmy spore problemy z zatrzymaniem Kubanek - przyznaje selekcjoner polskiej drużyny.

Podopieczne Rasmussena kontrolę nad meczem przejęły dopiero w ostatnich minutach. - W przerwie wiedziałem, że nie można mieć za dużo uwag do drużyny. Dziewczynom powiedziałem tylko, że muszą być agresywniejsze w obronie. To dało efekty i nasza gra wyglądała znacznie lepiej - mówi Duńczyk.

Selekcjoner podkreśla, że zespół jest dobrze przygotowany do turnieju. - Zagraliśmy jednak zbyt nerwowo - mówi. - Na pewno wpływ na to miała postawa młodych zawodniczek, które zdobywają doświadczenie. Karolina Kudłacz rozegrała za to wielki mecz.

Polki w drugim meczu fazy grupowej zmierzą się ze Szwecją. Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.