Liga Mistrzów: MOL-Pick nie "podskoczyło" Barcelonie, KIF pozostaje w grze o TOP 16

FC Barcelona Lassa jest już o krok od awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Obrońcy trofeum pokonali w niedzielnym meczu 12. kolejki fazy grupowej MOL-Pick Szeged 30:25 (19:14). Na parkiecie pojawili się Kamil Syprzak i Piotr Wyszomirski.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Mistrzowie Hiszpanii nie mieli większych problemów z ograniem węgierskiego zespołu. Choć przed niedzielną potyczką oba zespoły dzieliły w tabeli zaledwie dwa punkty, to Barcelona była zdecydowanym faworytem rywalizacji i każdy inny wynik niż jej zwycięstwo byłby ogromną sensacją.

Zawodnicy Xaviera Pascuala od startu spotkania kontrolowali wydarzenia na parkiecie. W 7. minucie po rzucie karnym Kiryła Łazarowa Blaugrana wygrywała już 5:2, pięć minut później odskakując rywalom na dystans pięciu bramek (9:4). To "ustawiło" dalszy przebieg meczu.

Spotkanie w Palau Blaugrana prowadzone było w sennym tempie. Barcelona miała zdecydowaną przewagę i tylko raz pozwoliła MOL-Pick zbliżyć się na dystans jednego trafienia (11:10 w 18. minucie). Na przerwę obrońcy trofeum zeszli jednak prowadząc 19:14, różnicą pięciu goli wygrywając też całe starcie (30:25), choć w drugiej połowie ich przewaga wynosiła już i osiem goli.

Jedną bramkę dla Barcelony zdobył Kamil Syprzak (polski obrotowy oddał w sumie dwa rzuty), a w bramce MOL-Pick pojawił się Piotr Wyszomirski. Żaden z nich nie odegrał jednak większej roli w spotkaniu. Liderami FCB byli Kirył Łazarow i Wael Jallouz (po sześć trafień), a w ekipie z Segedynu standardowo błyszczał Dean Bombac (również sześć goli).

Więcej emocji dostarczył drugi niedzielny mecz grupy B w Kopenhadze, gdzie KIF Kolding zmierzyło się z Montpellier Agglomeration HB. Mistrzowie Danii, by pozostać w walce o awans do fazy TOP 16 musieli pokonać francuską ekipę. To udało się im dzięki trafieniu Lukasa Karlssona na 22 sekundy przed końcową syreną.

Po pierwszej wyrównanej połowie, KIF w drugiej części zawodów zdołało wypracować sobie nawet cztery bramki zaliczki (17:13 w 33. minucie). Podopieczni Antonio Carlosa Ortegi taką przewagę mieli jeszcze w 49. minucie (25:21), ale w samej końcówce zatracili skuteczność i Montpellier doprowadziło do remisu 25:25. Ostatnie słowo należało jednak do Karlssona, dzięki trafieniu którego KIF odniosło drugie zwycięstwo w rozgrywkach.