Chrobry - Orlen Wisła. Przegląd wojsk. Zwycięstwo w grupie już pewne

Przegląd wojsk wypadł okazale. Trener Przybecki dał sporo minut prawie wszystkim podopiecznym, a Orlen Wisła Płock wygrała 32:25 z Chrobrym Głogów.

Marcin Górczyński
Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock WP SportoweFakty / SZYMON ŁABIŃSKI / Na zdjęciu: Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock

Nafciarze mogli w Głogowie zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie pomarańczowej, jednak to Chrobry zdecydowanie bardziej potrzebował punktów. Drużyna z Dolnego Śląska walczyła o pewne miejsce w fazie play-off. By spokojnie przygotowywać się do ćwierćfinałów, podopieczni Jarosława Cieślikowskiego muszą wygrać rywalizację o trzecią lokatę w grupie z Wybrzeżem Gdańsk. Po 23. kolejkach zespoły miały identyczny dorobek.

- Trzeba zagrać agresywnie - mówił przed meczem rozgrywający Chrobrego Mateusz Rydz. Zgodnie z zapowiedziami, obrona głogowian nie pozwalała na wiele wicemistrzom Polski. Gospodarze błyskawicznie wyrzucili z głów fatalny początek (1:4) i zmotywowani interwencjami Rafała Stachery zaczęli odrabiać straty.

Szczególnie mogli się podobać rozgrywający. Mariusz Gujski i Adam Babicz przedzierali się przez obronę bądź uruchamiali na kole Damiana Krzysztofika, ze skrzydła trafiał Wiktor Kubała. W 15 minucie miejscowym kibicom zamarzyła się o niespodzianka. Chrobry prowadził 7:6.

Nafciarze dali się wyszaleć rywalom i przejęli inicjatywę. Obudził się nieskuteczny wcześniej Valentin Ghionea, do kontr biegał Adam Wiśniewski i Wisła na przerwę zeszła z przewagą czterech trafień. Płocczanie po przerwie weszli na jeszcze wyższe obroty.

Jeżeli chodzi o poczynania ofensywne Wisły, to wiele się nie zmieniło. Piłka często docierała na koło do Tiago Rochy, nieźle spisywał się Gilberto Duarte, swoje bramki dołożyła nowa para skrzydłowych, Michał Daszek i Lovro Mihić. Wracający po kontuzji Jose Guilherme de Toledo dał chwilę wytchnienia Sime Iviciowi.

Nie dość, że Nafciarze wyszli na prowadzenie 26:19, to Chrobry stracił jednego ze swoich bombardierów. Kamil Sadowski otrzymał trzecią karę i w 48 minucie zakończył udział w spotkaniu. Od tego momentu z konieczności na prawym rozegraniu występował praworęczny Dominik Płócienniczak. Jakby kłopotów było mało, głogowianie parokrotnie zafundowali rywalom łatwe trafienie po stracie.

Przy wysokiej przewadze Orlen Wisła nie forsowała tempa, a trener Przybecki sprawdził niemal wszystkich podopiecznych. Wicemistrzowie Polski wygrali 32:25 i Azoty Puławy nie odbiorą im pierwszego miejsca w grupie pomarańczowej. A Chrobry? Musi szukać niezbędnych punktów z Meblami Wójcik Elbląg i Stalą Mielec.