PGNiG Superliga: strzelanina w Mielcu. Tomasz Mochocki znowu bohaterem Stali

Bardzo emocjonujące widowisko stworzyli szczypiorniści Stali Mielec i Gwardii Opole. Padło aż 78 bramek, a po końcowej syrenie z triumfu 40:38 cieszyli się gospodarze. Kolejny wielki mecz rozegrał Tomasz Mochocki.

Marcin Górczyński
Tomasz Mochocki Materiały prasowe / MKS ZAGŁEBIE LUBIN / PRESS FOCUS ŁUKASZ HAZNAR / Tomasz Mochocki

Mochocki kilka dni temu został bohaterem Stali w Szczecinie, gdzie doprowadził do serii rzutów karnych, nie pomylił się w niej, a w całym spotkaniu trafił dziewięć razy. Tym razem spisał się równie dobrze - bombardował rzutami z drugiej linii, ponownie ani razu nie pomylił się z linii siódmego metra i zakończył mecz z Gwardią z dorobkiem 10 goli.

Jako że stawka spotkania była wysoka (trzecie miejsce w grupie), to zespoły nie bawiły w półśrodki. Postawiły na wymianę ciosów, zupełnie zapominając o obronie. Swojego dnia nie mieli specjaliści między słupkami - Adam Malcher i Krzysztof Lipka. W rolach głównych wystąpili właściwie tylko zawodnicy ofensywni.

Mówiło się, że Gwardia przyjedzie do Opola bardzo osłabiona, głównie z młodzieżą w składzie. Do zdrowia doszli jednak Kamil Mokrzki i Mateusz Jankowski. Zwłaszcza ten drugi był gwarancją goli - siedem rzutów z koła, siedem bramek. Na dobrze znanej hali odnalazł się Siergiej Diemientjew, kolejny dobry mecz rozegrał Patryk Mauer.

W 25. minucie Gwardia zaczęła odskakiwać (16:13) i wydawało się, że może być to decydujący moment spotkania, ale jeszcze przed przerwą odpowiedzieli Rafał Krupa i Piotr Krępa. Druga część zapowiadała się pasjonująco.

Do końca meczu trwała wymiana ciosów. Mochockiego wsparł Wiktor Kawka, sporo trafień w ważnych momentach dołożył Krupa, trzy gole z rzędu rzucił Łukasz Janyst i dał Stali pierwsze, dwubramkowe prowadzenie 34:32 w 54. minucie. Po chwili Mochocki uruchomił Krupę i miejscowi byli o krok od sukcesu.

Ale na tym się nie skończyło. Karol Siwak i Michał Lemaniak nie dali szans Lipce, zrobiło się 36:35. Wtedy znowu uaktywnił się Krupa - jego dwie bramki dały bardzo cenny triumf. Stal zakończy bowiem rok jako trzeci zespół Grupy Pomarańczowej kosztem faworyzowanej Gwardii.