I liga, gr. C: Czuwaj uratował wynik w Legionowie. SPR Tarnów w świetnej formie

Bez zmian na szczycie tabeli. SPR PWSZ Tarnów wysoko wygrał z AZS-em UW Warszawa (39:24). Goniący lidera, Czuwaj Przemyśl wydarł zwycięstwo w Legionowie (35:34).

Bartosz Grzelak
Czuwaj Przemyśl Materiały prasowe / SRS Czuwaj Przemyśl / Na zdjęciu: Czuwaj Przemyśl
Do zakończenia rozgrywek I. ligi pozostały dwie kolejki, zespoły z czołówki nie odpuszczają i gromadzą kolejne wygrane. Czuwaj Przemyśl mający jeszcze jedno zaległe spotkanie z rezerwami Orlen Wisły Płock, traci punkt do lidera z Tarnowa. Najprawdopodobniej ostatni mecz z SPR-em PWSZ Tarnów zadecyduje o tym, która drużyna zatriumfuje w grupie C.

Czuwaj trafił na równego sobie przeciwnika i był o krok od straty punktów, dopiero po wyrównanym widowisku zwyciężył 35:34 z KPR-em Legionowo. Goście udanie weszli w mecz, jednak później oddali inicjatywę. Kolejną sytuację skutecznie skończył Michał Grabowski i w 18. minucie KPR prowadził 13:9. Ostatnie minuty pierwszej części należały do przemyślan, którzy wyrównali po rzucie karnym Tomasza Kulki (18:18).

W drugiej odsłonie gry Czuwaj przeważał i po rzucie Tomasza Biernata wygrywał już 29:25 w 45. minucie. To jednak nie koniec emocji, bo gospodarze odrobili straty i w końcówce przegrywali jednym trafieniem. Zespół z Legionowa wywalczył rzut karny, ale okazji na bramkę zamienić nie był stanie Grabowski i punkty pojechały do Przemyśla.

Zobacz: cień szansy Stali Gorzów na zwycięstwo w I. lidze

Wysoką wygraną odniósł SPR Tarnów, który zdemolował Akademików z Warszawy w drugiej połowie meczu (39:24). Ofensywną niemoc rywali wykorzystali bramkarze, zaś w ataku szczególne spustoszenie siały rzuty Jakuba Kowalika i Alberta Sanka - zawodnicy rzucili po 9 bramek.

Szczypiorniści z Białej Podlaskiej od początku do końca mieli spotkanie pod całkowitą kontrolą, MKS Padwę Zamość ograli 32:23. MTS Chrzanów i KSSPR Końskie skorzystały z okazji i przeskoczyły w tabeli beniaminka z Zamościa. SPR ROKiS Radzymin przegrał 24:25 z rezerwami Orlen Wisły, pomimo trzynastu goli rzuconych przez Mateusza Chabiora.

Przeczytaj: przełamanie Metraco Zagłębia. Lubinianki pokonały Energę AZS Koszalin