PGNiG Superliga: cenny triumf Pogoni Szczecin. Stal Mielec pod ścianą

Stal Mielec nie ma już marginesu błędu. W 6. kolejce grupy spadkowej PGNiG Superligi przegrała 25:27 z Sandra Spa Pogonią Szczecin i jest w bardzo trudnej sytuacji.

Marcin Górczyński
Piotr Rybski WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: Piotr Rybski
Przed spotkaniem Stal zamykała tabelę i pilnie potrzebowała punktów, by odbić się od dna i przedłużyć szanse na utrzymanie. Nadzieja nadal się tli, ale po porażce mielczanie nie mają już marginesu błędu. Pogoń natomiast oddaliła od zagrożonej strefy.

ZOBACZ: Rewolucja w Azotach

Jak zawsze po stronie Stali nie zawodził obrotowy Piotr Krępa, Hubert Kornecki był liderem rozgrywających i do przerwy gospodarze utrzymywali kontrakt (10:12). Sytuację utrudniły jednak urazy dwóch filarów obrony, Michała Wypycha i Wiktora Jędrzejewskiego.

Katem mielczan okazał się wychowanek, Piotr Rybski. Środkowy, który przed sezonem odszedł do Pogoni, trafiał jak na zawołanie, Stal zupełnie nie miała na niego pomysłu. Ważne piłki odbijali bramkarze Sebastian Zapora i Mateusz Gawryś.

ZOBACZ: Veszprem wraca do Final4 LM

Podobnie jak w niedawnym meczu z Zagłębiem, o porażce zadecydował przestój w ataku i brak siły ognia z drugiej linii. W ciągu kilku minut przewaga Portowców urosła do pięciu goli i na nic zdał się pościg w końcówce. Mielczanie muszą wygrać właściwie wszystkie pozostałe spotkania, by uratować ligowy byt.