PGNiG Superliga: finał sezonu w Opolu. Brąz na wyciągnięcie ręki

Takie rywalizacje w Superlidze chcemy oglądać jak najczęściej. Po pierwszym meczu o brąz nic jeszcze nie jest wiadomo, MMTS Kwidzyn i Gwardia Opole mają właściwie identyczne szanse.

Marcin Górczyński
Kamil Krieger po meczu z Gwardią Materiały prasowe / MMTS Kwidzyn / Na zdjęciu: Kamil Krieger po meczu z Gwardią
Na półmetku MMTS jest lepszy o jedną bramkę (26:25), czyli tyle, co nic. Nawet to Gwardia może być bardziej zadowolona z tego wyniku. W Kwidzynie przeżywała kryzys po dwóch bardzo dobrych występach z VIVE (w tym jednym zwycięskim) i wycisnęła chyba maksimum. W pewnym momencie strata wynosiła sześć bramek, przez większość drugiej połowy trzy, cztery gole (ZOBACZ).

Kwidzynianie odbudowali się, nie tylko zresztą fizycznie, po półfinałowym laniu z Orlenem Wisłą Płock. 29 bramek w dwumeczu to zawstydzający wynik, niezależnie od klasy rywala. Przed 60 minut rywalizacji z Gwardią prawie wyrównali ten dorobek. Do ideału jeszcze daleko, ale widać progres w porównaniu do kiepskich występów z Nafciarzami. Gdyby nie przestój w końcówce, to brąz byłby znacznie bliżej.

ZOBACZ: Kulesz kaja się po faulu na Suliciu

Spotkanie wyglądało tak jak wszyscy przewidywali. MMTS postawił bardzo twarde warunki w obronie, odbijali się od niej wszyscy, oprócz będącego w wielkiej formie Antoniego Łangowskiego. Rozgrywający bombarduje z daleka na zawołanie, a motywacji na pewno mu nie zabraknie, bo chce pożegnać się z Opolem brązowym medalem (od nowego sezonu zagra w Azotach). To tam odbudował się po... odejściu z Kwidzyna i wyrasta na głównego kandydata do siódemki reprezentacji w el. ME 2020.

Lidera starał się wspierać Maciej Zarzycki, ale Gwardia nie pokazała prawdziwej twarzy. Przynajmniej takiej, jaką widzieliśmy w ćwierćfinałach z Azotami czy we wspomnianych starciach z VIVE. Swojego dnia nie mieli chociażby rekonwalescent Przemysław Zadura i Adam Malcher. Zwłaszcza ten drugi do tej pory raczej trzymał poziom i wątpliwe, by MMTS ponownie miał taką łatwość w rzucaniu bramek.

Można być pewnym, że walki nie braknie. Nikogo nie zdziwi, jeśli w pierwszych minutach poleje się krew, tak jak w Kwidzynie. Wystarczyło kilka akcji i Kamil Krieger biegał z rozkwaszonym nosem.