Nieoficjalnie: Marko Mamić w Bundeslidze. Nieoczekiwany zwrot akcji

Wydawało się, że temat przenosin Marko Mamicia do SC DHfK Lipsk upadł kilka tygodni temu, ale według naszych informacji Chorwat z PGE VIVE Kielce zagra jednak w klubie Bundesligi.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Marko Mamić Materiały prasowe / Azoty Puławy / Na zdjęciu: Marko Mamić
Rozgrywający PGE VIVE Kielce poinformował po Final4 Ligi Mistrzów, że odejdzie z klubu dwa lata przed końcem kontraktu (CZYTAJ). Powodem jest niewielka liczba minut w ataku mistrzów Polski. Marko Mamić nie ukrywał, że nie satysfakcjonowała go rola obrońcy, w jakiej widział go trener Talant Dujszebajew.

ZOBACZ: Zorman może odejść z VIVE

Chorwat zapowiedział, że w ciągu dwóch dni poinformuje o swojej przyszłości. Jak udało nam się ustalić, Mamić najprawdopodobniej trafi do SC DHfK Lipsk.

W styczniu zawodnik przebywał na testach w tym klubie, ale wszystko wskazywało na to, że nie przeniesie się do Lipska. W międzyczasie zakontraktowano innego lewego rozgrywającego, Phillipa Muellera z Melsungen. Na tej pozycji występuje też reprezentant Niemiec Philipp Weber, ale dla Mamicia również powinno znaleźć się miejsce w składzie.

SC DHfK Lipsk to obecnie 13. zespół Bundesligi. Jego zawodnikiem pozostanie Maciej Gębala, odejdzie za to Andrzej Rojewski.

ZOBACZ WIDEO Liga Mistrzów. PGE VIVE - FC Barcelona. Blaż Janc: Rywal pokazał klasę, ale nam też należą się gratulacje
Czy jesteś zdziwiony wyborem Mamicia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×