ME U-17: duży wyczyn Polek. Macedonki rozbite. Biało-Czerwone już w półfinale

Podopieczne Adriana Struzika zwyciężyły w swoim ostatnim meczu w grupie B mistrzostw Europy, rozbijając w pył reprezentację Macedonii Północnej. Spotkanie skończyło się wynikiem 34:20 dla Polek, który oznacza ich awans do półfinału turnieju.

Krzysztof Kempski
reprezentacja Polski juniorek młodszych WP SportoweFakty / Na zdjęciu: reprezentacja Polski juniorek młodszych
Spotkanie z Macedonią Północną było już czwartym meczem juniorskiej reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy we włoskim Lignano Sabbiadoro. Czwartym i zdecydowanie najlepszym. Biało-Czerwone postawiły rywalki pod ścianą, górując nad nimi pod każdym względem.

Tylko przez pierwsze 12 minut spotkanie miało wyrównany przebieg. Dokładniej do stanu 6:6. Od tamtego czasu podopieczne Adriana Struzika narzuciły swój styl gry. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie postawa formacji obronnej. Charakterystyczne dla gry naszych młodych pań były także szybkie wznowienia po odzyskaniu piłki.

Zagraniczny kierunek kariery Joanny Wołoszyk. Czytaj więcej!

Każdy błąd Macedonek powodował, że te traciły rezon i wiarę w sukces. A tylko zwycięstwo dawało tej reprezentacji awans do upragnionego półfinału. Polki bardzo łatwo dochodziły do pozycji rzutowych. Co więcej, potrafiły celować nie tylko z dystansu, ale także uruchamiać pierwszą linię z kołową na czele. Już przed przerwą miały dwa razy więcej trafień na swoim koncie (16:8). To pokazywało dominację w tym meczu.

Druga połowa wyglądała jeszcze lepiej i to pomimo faktu, że przeciwniczki podjęły totalne ryzyko. Zagrały dwoma wysuniętymi zawodniczkami. Reakcja Struzika na ten manewr była natychmiastowa. Skończyło się na tym, że Polki raz po raz wykorzystywały miejsce bliżej pola bramkowego i trafiały z czystych pozycji. Częściej też grały w przewadze liczebnej, co tylko dodawało im pewności siebie.

Już na kwadrans przed końcem pewne było, że kolejne dwa punkty powędrują na konto Polek, niewiadomą pozostał jedynie rozmiar zwycięstwa. Skończyło się pogromem, bo nie można inaczej nazwać 14-bramkowej przewagi. Tytuł MVP spotkania powędrował w dłonie Michaliny Pastuszki. Wielkie brawa należały się także bramkarce, Aleksandrze Hypce. Notowała naprawdę doskonałe interwencje sam na sam.

W grupie A pierwszą lokatę zajęły Islandki, a drugie premiowane miejsce Czeszki. Mecze półfinałowe zaplanowano na 10 sierpnia (o godzinie 17:00 i 19:00).