PGNiG Superliga: w hicie kolejki PGE VIVE Kielce rozbiło KPR Gwardię Opole

Bez niespodzianki w Opolu. W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 4. kolejki PGNiG Superligi, PGE VIVE Kielce rozbiło na wyjeździe KPR Gwardię (29:18).

Tomasz Rosiński
piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce Newspix / Radosław Piasecki / Na zdjęciu: piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce
Co oczywiste PGE VIVE było zdecydowanym faworytem środowego starcia z KPR-em Gwardią Opole. Jednak gospodarze liczyli na postawienie trudnych warunków gry mistrzowi Polski, ale to im się zupełnie nie udało.

Kielczanie od początku rywalizacji mocno ruszyli do ataku i po trafieniu Arkadiusza Moryty w 4. minucie prowadzili 5:2. Przyjezdni byli agresywni w obronie, z czym nie mogli poradzić sobie podopieczni Rafała Kuptela.

Kieleccy zawodnicy raz za razem wykorzystywali swoje okazje do wyprowadzenia kontrataku i spokojnie budowali swoją przewagę. Opolanom nie pomagały nawet skuteczne interwencje Adama Malchera, bo KPR zawodził w ofensywie i przegrał pierwszą połowę potyczki zdecydowanie (10:16).

Po zmianie stron VIVE nie zamierzało zwalniać tempa, a ciężar gry na swoje barki starali się brać Władisław Kulesz i Artsiom Karalek. Od 41. minuty goście musieli sobie radzić bez Mariusza Jurkiewicza, który otrzymał czerwoną kartkę za faul na Janie Klimkowie. Po chwili boisko za gradację kar opuścił Doruk Pehlivan.

Nawet strata dwóch szczypiornistów nie wybiła z rytmu graczy prowadzonych przez Talanta Dujszebajewa, którzy do końca mieli wszystko pod kontrolą i ostatecznie triumfowali 29:18.

PGNiG Superliga, 4. kolejka:

KPR Gwardia Opole - PGE VIVE Kielce 18:29 (10:16)

KPR Gwardia Opole: Malcher, Zembrzycki - Lemaniak, Siwak, Zarzycki 1, Klimków 1, Małecki 2, Mokrzki 2, Zieniewicz 3, Jankowski 1, Zadura 1, Morawski, Działakiewicz, Stefani 1, Skraburski 1, Mauer 5.
Karne: 2/2.
Kary: 12 min. (Zadura - 4 min., Siwak, Lemaniak, Zieniewicz, Jankowski - po 2 min.).

PGE VIVE Kielce: Kornecki, Wolff 1 - Karacić, Dujszebajew 1, Pehlivan 1, Aguinagalde, Janc 7, Lijewski, Jurkiewicz 4, Kulesz 4, Moryto 5, Fernandez 3, Karalek 1, Guillo 2.
Karne: 3/3.
Kary: 16 min. (Pehlivan - 6 min., Karalek - 4 min., Guillo, Aguinagalde, Jurkiewicz - po 2 min.).

Czerwone kartki: Mariusz Jurkiewicz (PGE VIVE Kielce) w 41. minucie /za faul na Klimkowie/ i Doruk Pehlivan (PGE VIVE Kielce) w 48. minucie /gradacja kar/.

Sędziowali: Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota.

-> Piłka ręczna. Liga Mistrzów. Andreas Wolff zaskakuje nie tylko na parkiecie. Udzielił wywiadu po polsku (wideo)

Czy PGE VIVE Kielce obroni tytuł mistrza Polski?