Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy 2020. Dwóch zawodników PGE VIVE Kielce w siódemce turnieju

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANDERS WIKLUND / Na zdjęciu: Blaż Janc
PAP/EPA / ANDERS WIKLUND / Na zdjęciu: Blaż Janc
zdjęcie autora artykułu

Blaż Janc i Igor Karacić z PGE VIVE Kielce w gronie najlepszych zawodników mistrzostw Europy 2020. Jeszcze przed rozegraniem finału EHF ogłosiła siódemkę turnieju.

Na wyniki złożyło się ponad 20 tys. głosów kibiców i typy ekspertów EHF. Tytuł MVP przyznano liderowi Chorwatów, Domagojowi Duvnjakowi, podczas turnieju świetnego w obronie i ataku.

ZOBACZ: Euro 2024 nie dla Polski

Za najlepszego środkowego uznano jego rodaka Igora Karacicia z PGE VIVE Kielce. W pamięć najbardziej zapadł jego występ przeciwko Hiszpanom w fazie grupowej, kiedy rzucił 10 bramek i rozpoczął udaną pogoń za rywalami (25:25). W całym turnieju uzbierał jak na razie 31 goli.

ZOBACZ: Koncert Kingi Jakubowskiej w Kobierzycach

Wyróżniono też Blaża Janca. Słoweński skrzydłowy PGE VIVE Kielce ma na koncie tyle samo bramek co Karacić. Swojego dorobku już nie poprawi, bo jego reprezentacja zakończyła udział w turnieju na czwartym miejscu.

W porównaniu do wielu poprzednich edycji, siódemka nie wzbudza aż tak wielkich kontrowersji. Najlepszym lewym rozgrywającym został zdecydowany król strzelców turnieju Sander Sagosen, który poprawił rekord mistrzostw Europy Kiryła Łazarowa (65 goli) i aż 53 razy asystował przy bramkach.

Poza tym w siódemce Norweg Magnus Jondal, Hiszpanie Jorge Maqueda i Gonzalo Perez de Vargas i jedyny gracz, który nie wystąpił w półfinale, Węgier Bence Banhidi. Za postawę w obronie wyróżniono Niemca Hendrika Pekelera.

Najlepsi gracze ME 2020:

Bramkarz: Gonzalo Perez de Vargas (Hiszpania) Lewoskrzydłowy: Magnus Joendal (Norwegia) Lewy rozgrywający: Sander Sagosen (Norwegia) Środkowy rozgrywający: Igor Karacić (Chorwacja) Prawy rozgrywający: Jorge Maqueda (Hiszpania) Prawoskrzydłowy: Blaż Janc (Słowenia) Obrotowy: Bence Banhidi (Węgry)

MVP: Domagoj Duvnjak (Chorwacja) Król strzelców: Sander Sagosen (65 bramek) Najlepszy obrońca: Hendrik Pekeler (Niemcy)

ZOBACZ WIDEO: Polska akademia na Zielonej Wyspie. Mariusz Kukiełka otworzył szkółkę w Irlandii

Źródło artykułu: