PGNiG Superliga. Wahania snajpera. Patryk Mauer jednak nie dla Wisły?

Oferta Orlenu Wisły Płock niekoniecznie skusi Patryka Mauera. Czołowy prawoskrzydłowy PGNiG Superligi jest bliżej pozostania w Gwardii Opole.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Patryk Mauer Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: Patryk Mauer
Rozmowy trwają od kilkunastu dni i nie widać ich końca. Orlen Wisła Płock widzi Patryka Mauera w roli zmiennika Michała Daszka, ale według naszych informacji sam zawodnik nie pali się do przeprowadzki. Jego kontrakt obowiązuje do 2022 roku, w dodatku Mauer wiąże swoją przyszłość z informatyką, którą studiuje w Opolu. Z tego względu poprosił o przerwę w występach reprezentacyjnych.

Decyzje mają zapaść po 5 maja. Dotyczy to także pozostałych rozmów kontraktowych w Opolu. Gwardia ze względu na ograniczone dofinansowanie z miasta będzie musiała renegocjować umowy. M.in. dlatego ogłoszono już odejścia Karola Małeckiego i Karola Siwaka. Ten drugi łączony jest z Grupą Azoty Tarnów.

Transfer Mauera do Płocka wciąż jest realny, ale na ten moment bardziej prawdopodobne, że jeden z najlepszych strzelców PGNiG Superligi zostanie w Opolu. Nafciarze nie zamierzają też przeciągać negocjacji w nieskończoność. Co wówczas w Płocku? Ciekawą alternatywą wydaje się Krzysztof Komarzewski z Torus Wybrzeża Gdańsk, w którym sytuacja finansowa jest bardzo niepewna.

Dużą niewiadomą pozostaje przyszłość Konstantina Igropulo.

ZOBACZ: Odkrycie Superligi nie dało skusić się Azotom
ZOBACZ: Były reprezentant na długo w Kwidzynie

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy zabraknie pieniędzy na polski sport? "Liczę na to, że budżet ministerstwa sportu będzie wyglądał tak samo"
Czy uważasz, że Patryk Mauer trafi do Płocka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×