Liga Europejska: Zabrakło skuteczności. Azoty Puławy przegrały z IFK Kristianstad

Azoty Puławy przegrały z IFK Kristianstad (Szwecja) 24:25 w pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej. Rewanż odbędzie się za tydzień na wyjeździe. Zwycięzca zagra w fazie grupowej pucharu.

Daniel Kordulski
Andrij Akimienko Materiały prasowe / KS Azoty Puławy / Na zdjęciu: Andrij Akimienko
W pierwszych minutach puławianie mieli problemy ze skutecznością. Obie drużyny postawiły na mocną obronę, przy czym goście robili to na tyle nieczysto, że dosyć szybko "złapali" dwa wykluczenia. Kilka udanych obron zanotował Mateusz Zembrzycki. Dobrze funkcjonował puławski blok. Efekt psuły za to dwa zmarnowane rzuty karne. Przy tym drugim w 21. minucie Azoty musiały radzić sobie bez Wojciecha Gumińskiego, który za trafienie piłką w głowę z szwedzkiego bramkarza otrzymał czerwoną kartkę.

Zadziałało to jak płachta na byka na puławskich graczy, którzy zaczęli grać lepiej, uzyskując kilkubramkowe prowadzenie. Bardzo aktywny był wtedy zwłaszcza Michał Szyba, który oprócz przechwytu zanotował trzy kolejne trafienia. Niestety jak szybko gracze Larsa Walthera przewagę uzyskali tak szybko całkiem ją roztrwonili. Raziły błędy techniczne i nieskuteczne rzuty. Kilka razy udanie interweniował też doświadczony w boju golkiper IFK Espen Christensen.

Norweg jeszcze lepiej bronił tuż po przerwie i w 34. minucie Szwedzi wyszli na prowadzenie po kolejnym golu rosłego obrotowego Adama Nyfjalla. Kolejnego już karnego zmarnował tym razem Łukasz Rogulski. Goście wyraźnie złapali wiatr w żagle i robiło się nieciekawie. W 43. minucie objęli prowadzenie 18:15. Azoty po kilku chwilach marazmu zerwały się do walki i objęli dwubramkowe prowadzenie. Christiansen wciąż jednak spędzał gospodarzom sen z powiek.

W ostatnich akcjach przed końcem puławianie próbowali jeszcze dogonić rywali, ale gol Pawła Podsiadły, pozwolił tylko zmniejszyć stratę do minimum.