Tokio 2020. Nowy zawodnik Łomży Vive Kielce w siódemce turnieju

Nedim Remili, który od 2022 roku będzie zawodnikiem Łomży Vive Kielce, znalazł się w gronie najlepszych zawodników turnieju olimpijskiego w Tokio.

Marcin Górczyński
Nedim Remili PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH / Na zdjęciu: Nedim Remili
Francuz razem z kolegami został mistrzem olimpijskim, Trójkolorowi zrewanżowali się w finale Duńczykom za porażkę sprzed pięciu lat z Rio. Nedim Remili został uznany najlepszym środkowym, choć jego nominalną pozycją jest raczej prawe rozegranie. Obok niego, w siódemce turnieju znaleźli się jego koledzy z kadry lewoskrzydłowy Hugo Descat, kołowy Ludovic Fabregas i bramkarz Vincent Gerard.

MVP został jednak 22-letni Mathias Gidsel, prawy rozgrywający Duńczyków, który w debiucie olimpijskim zdobył srebro. Najlepszym lewym rozgrywającym uznano Mikkela Hansena, króla strzelców turnieju w Tokio (61 goli).

Po jednym przedstawicielu mają też pozostali półfinaliści. Brązowych medalistów z Hiszpanii w siódemce turnieju reprezentuje prawoskrzydłowy Aleix Gomez, a Egipcjan prawy rozgrywający Veszprem Omar Yahia.

Bramkarz: Vincent Gerard (Francja)
Lewoskrzydłowy: Hugo Descat (Francja)
Lewy rozgrywający: Mikkel Hansen (Dania)
Środkowy rozgrywający: Nedim Remili (Francja)
Prawy rozgrywający: Omar Yahia (Egipt)
Prawoskrzydłowy: Aleix Gomez (Hiszpania)
Kołowy: Ludovic Fabregas (Francja)
MVP: Matias Gidsel (Dania)