PGNiG Superliga. Nowa hala, ta sama jakość gry Azotów Puławy

Azoty Puławy na otwarcie nowej hali wygrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 36:24. Tym samym ekipa z Lubelszczyzny umocniła się na trzecim miejscu w tabeli PGNiG Superligi.

Daniel Kordulski
rzuca Michał Jurecki Materiały prasowe / KS Azoty Puławy / Na zdjęciu: rzuca Michał Jurecki
Pierwszą bramkę w nowej hali zdobył puławianin Andrij Akimienko. Gdy po kontrze tego samego zawodnika w 8. minucie Azoty objęły prowadzenie 7:1, o czas poprosił trener gości Bartosz Jurecki. Na niewiele się to zdało, bo wciąż utrzymywała się kilkubramkowa przewaga puławian. Wszystko dzięki szczelnej i mocnej obronie, która skutecznie rozbijała ataki Piotrkowianina. Poza tym były one wolne i zbyt schematyczne. Sędziowie kilka raz sygnalizowali im grę pasywną.

Nerwy pojawiły się jedynie w ostatnich minutach przed końcem połowy, kiedy po trzeciej karze dwuminutowej czerwoną kartkę ujrzał Dawid Dawydzik. Nie było by jeszcze w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że oznaczało to dla Azotów grę w potrójnym osłabieniu (karę otrzymali też Paweł Podsiadło i Łukasz Rogulski). W takim zestawieniu przyszło grać zawodnikom z Lubelszczyzny jeszcze przez ponad minutę po zmianie stron.

Przetrwali jednak ten okres bez większych strat. Przewaga Azotów po kilku kolejnych minutach jeszcze minimalnie wzrosła. Kilka rzutów obronił w puławskiej bramce Mateusz Zembrzycki.

W ostatnim kwadransie, kiedy losy meczu były już rozstrzygnięte, gracze trenera Roberta Lisa spuścili nieco z tonu, ale nic nie mogło popsuć ich radości z pierwszej wygranej w nowej hali.