EKS Start Elbląg wyciąga wnioski. Trener ma przepis na zwycięstwa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Marcin Gadomski/EKS Start Elblag / Na zdjęciu: Marcin Pilch z drużyną
Materiały prasowe / Marcin Gadomski/EKS Start Elblag / Na zdjęciu: Marcin Pilch z drużyną
zdjęcie autora artykułu

Nie udało się młodej drużynie EKS Startu Elbląg zaskoczyć Młynów Stoisław Koszalin i wywalczyć czwartej wygranej w PGNiG Superlidze Kobiet. - Wkradły się nam proste i głupie błędy - oceniła Paulina Stapurewicz.

- Mieliśmy założenie, żeby zagrać w Koszalinie dobre 60 minut. Niestety znowu, tak jak w ostatnim meczu, trafia nam się przestój i z dosyć pokaźnego prowadzenia, schodzimy do szatni przegrywając. Znowu nasza gra falowała. Super początek, później przestój, a w drugiej połowie gramy na remisie i znów tracimy niestety proste bramki. W ataku oddawaliśmy proste rzuty i trafialiśmy w bramkarkę. Przeciwnik nam uciekł - przyznał na gorąco trener EKS Startu Elbląg, Marcin Pilch.

Elblążanki faktycznie zaczęły obiecująco i po dziesięciu minutach gry prowadziły różnicą dziesięciu bramek, ale w końcówce pierwszej połowy oddały inicjatywę Młynom Stoisław Koszalin i musiały w piątek uznać wyższość rywalek (23:26 - przyp. red.).   - Ja cały czas dziewczynom powtarzam, że my musimy zagrać super mecz, konsekwentnie przez 60 minut, a nie 20, 30 czy 40. Z tym młodym składem musimy zagrać całe spotkanie na pełnej koncentracji i wtedy możemy sprawić niespodziankę w postaci zwycięstwa - dodał szkoleniowiec.

Pierwsze wnioski zostały wyciągnięte już po ostatnim gwizdku sędziów. - Zaczęłyśmy mecz bardzo dobrze, ale niestety wkradły się nam proste i głupie błędy. Myślę, że właśnie to zaważyło na końcowym wyniku. Nie wykorzystałyśmy dogodnych okazji. Bramkarka rywalek była w dobrej formie, niemniej powinnyśmy czyste sytuacje wykorzystywać i zamieniać na bramki - powiedziała rozgrywająca elbląskiego klubu, Paulina Stapurewicz.

Kolejnym przeciwnikiem EKS Startu Elbląg będzie aktualny wicemistrz Polski, KPR Gminy Kobierzyce. Spotkanie odbędzie się 5 listopada o godzinie 16:30.

---> Różnica klas. W Płocku nie mogło być inaczej ---> Ciąg dalszy pomeczowej burzy. Szef polskich sędziów odpowiada zabrzanom

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takiego widoku zupełnie się nie spodziewała. "Co one robią?"

Źródło artykułu: