Rewolucyjna decyzja światowej federacji. Nie będzie pobłażania

Nie chcesz zaszczepić się przeciwko COVID-19? Nie zagrasz w MŚ 2021 kobiet. Światowa federacja zamierza wprowadzić surowe przepisy przed grudniowym turniejem w Hiszpanii.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
reprezentantki Polski podczas meczu z Niemcami Getty Images / BSR Agency / Na zdjęciu: reprezentantki Polski podczas meczu z Niemcami
O sprawie napisał portal duńskiej telewizji TV2, opierając się na informacjach od menadżera turnieju Pera Bertelsena. Decyzja może być rewolucyjna, do tej pory niespotykana w świecie piłki ręcznej. Według duńskich dziennikarzy, podczas MŚ 2021 kobiet będą mogły wystąpić jedynie zaszczepione zawodniczki lub takie, które przeszły zakażenie nie więcej niż 180 dni przed turniejem. Ta reguła będzie też dotyczyć sztaby szkoleniowe i członków delegacji.

Jeśli faktycznie IHF zdecyduje się na taki krok, to zapewne wywoła sporo kontrowersji, głównie ze względu na nieodległy termin inauguracji MŚ 2021 w Hiszpanii (1 grudnia). To znacząca zmiana, w trakcie MŚ 2021 panów - przed upowszechnieniem szczepień - reprezentacje musiały regularnie przechodzić testy na koronawirusa i były zamknięte w tzw. "bańce" turniejowej, do której nie miały dostępy osoby z zewnątrz.

W MŚ 2021 wezmą udział Polki, które zmierzą się z Rosjankami, Serbkami i Kamerunkami.

ZOBACZ:
Dużo działo się w Kaliszu
Kolejne męczarnie Górnika

ZOBACZ WIDEO: Tym wideo gwiazda sportu podbija internet. Co za umiejętności!
Czy popierasz decyzję IHF?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×