W Jarosławiu odrabiano zaległości. Eurobud JKS wciąż w grze o medale

Eurobud JKS Jarosław pokonał Suzuki Koronę Handball Kielce 29:23 w zaległym meczu 14. serii PGNiG Superligi Kobiet. Drużyna z Podkarpacia zrównała się dzięki temu punktami z KPR-em Gminy Kobierzyce.

Michał Gałęzewski
radość zawodniczek Eurobud JKS Jarosław Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: radość zawodniczek Eurobud JKS Jarosław
Zamykająca tabelę Suzuki Korona Handball Kielce przystąpiła do meczu w Jarosławiu z dużym animuszem i gdy w 4. minucie trafiła Alicja Pękala, zespół gości prowadził 3:2. Od tego momentu jednak do głosu zaczęły coraz bardziej dochodzić gospodynie, które po dwóch bramkach z rzędu rzuconych przez Magdę Balsam, w 17. minucie wypracowały sobie już czterobramkowe prowadzenie.

Tradycyjnie bardzo dużo akcji w zespole kieleckim kończyła Magda Więckowska, która zdobyła w tym meczu najwięcej, bo 9 bramek, jednak potrzebowała do tego 22 prób. To po jej dwóch trafieniach z rzędu, na minutę przed przerwą na tablicy wyników było 13:11.

Gdy ekipa ze stolicy województwa świętokrzyskiego była już tylko dwie bramki od remisu, cztery celne rzuty z rzędu na przełomie I i II połowy oddały jarosławianki i gdy trafiła Aleksandra Zimny, było już 17:11. Mogło się wydawać, że wiele tego dnia się nie wydarzy, gdyż na 14 minut przed końcowym gwizdkiem przewaga Eurobud JKS-u wzrosła do czterech bramek.

W tym momencie jeszcze jedną próbę odwrócenia wyniku przeprowadziły zawodniczki prowadzone przez Reidara Moistada, które odrobiły cztery bramki w ciągu pięciu minut. Gospodynie nie pozwoliły jednak doprowadzić rywalkom do nerwowej końcówki i mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Podkarpacia 29:23.

Eurobud JKS Jarosław - Suzuki Korona Handball Kielce 29:23 (14:11)

Eurobud JKS: Kordowiecka, Djurasinović, Kucharczyk - Balsam 7, Niesciaruk 7, Zimny 6, Dorsz 2, Kozimur 2, Vukcevoić 2, Gadzina 2, Mrden 1 oraz Guziewicz, Smolinh, Strózik.3