MŚ kobiet: Holandia - Polska na żywo

Relację prowadzi : autor:
Wiktor Gumiński
Najlepszą zawodniczką spotkania zostaje wybrana bramkarka reprezentacji Holandii, Tess Wester.
Skomentuj 0
Tymczasem dziękujemy już za śledzenie relacji z tego spotkania na łamach naszego portalu i jednocześnie zapraszamy na kolejne. Do usłyszenia!
Skomentuj 1
Przed chwilą Polki zakończyły zmagania w fazie grupowej Mistrzostw Świata 2015. Teraz naszym reprezentantkom, które zajęły 3. miejsce w grupie B, pozostaje już tylko czekać na rywala w 1/8 finału. Będą nim albo Dunki albo Węgierki.
Skomentuj 0
Pomimo wysokiej porażki Biało-Czerwonych, w hali w Naestved słyszymy polskich kibiców, którzy szczerze wspierają drużynę po nieudanym występie, skandując "dziękujemy, dziękujemy".
Skomentuj 0
60 min. - 31:20. Koniec meczu. Ostatnią bramkę dla reprezentacji Polski zdobywa Iwona Niedźwiedź, która w dzisiejszym meczu skutecznie wykończyła 5 z 10 wykonanych rzutów.
Skomentuj 0
59 min. - 30:19. Nasze reprezentantki nie dają sobie rady ze skonstruowaniem udanego w ataku podczas gry w osłabieniu. Rozluźnione Holenderki również nie grzeszą już jednak skutecznością.
Skomentuj 0
  • 57 min. - 30:19. Dwa fenomenalne trafienia zalicza oszczędzana w dzisiejszym pojedynku Estavana Polman. Przy drugiej z tych prób karę dwóch minut otrzymuje dodatkowo Klaudia Pielesz.
    Skomentuj 0
    55 min. - 28:18. Gdy wszystko jest już przesądzone, Polki zaczynają trafiać do bramki po rzutach z drugiej linii. Czynią to Klaudia Pielesz i Iwona Niedźwiedź.
    Skomentuj 0
    Dzisiejszego meczu reprezentacja Polski już nie wygra, ale najważniejsze starcie na tym turnieju dopiero przed nią.
    Skomentuj 1
    52 min. - 28:15. Lois Abbingh tak przypadło do gustu trafianie do polskiej siatki, że nie może i nie chce przestawać - tym razem gol z karnego. Pierwszą bramkę z gry na Mistrzostwach Świata 2015 rzuca natomiast Klaudia Pielesz.
    Skomentuj 1
    • Magra Inny Świat Marzeny Zgłoś komentarz
      Ludzie ! Ta gra to wielka ściema przed następna fazą rozgrywek. Polki mierzą przecież w finał :)
      51 min. - 27:14. Gole zdobywają Kinga Achruk i Lois Abbingh, a efektowną interwencją "na otarcie łez" popisuje się Weronika Gawlik.
      Skomentuj 1
      49 min. - 26:13. Kompromitacji Polek ciąg dalszy. Kolejny bolesny cios, w postaci gola, wymierza naszej kadrze Cornelia Nycke Groot.
      Skomentuj 3
      47 min. - 25:13. Tess Wester śrubuje nieprawdopodobny wynik w bramce! Holenderka broni już 17. rzut w tym meczu. Skuteczność jej obron wynosi w tym momencie imponujące 57 procent!
      Skomentuj 0
      46 min. - 25:13. Pierwsza dwuminutowa kara dla Holenderek, dokładniej dla Angeli Malestein, za brzydki faul na Klaudii Pielesz. W ataku pozycyjnym w końcu myli się Lois Abbingh.
      Skomentuj 3
      45 min. - 25:13. Między słupkami polskiej bramki ponownie melduje się Weronika Gawlik, zastępując mało skuteczną w drugiej połowie Annę Wysokińską. Obsada tej pozycji nie stanowi jednak żadnej różnicy dla nacierającej Cornelii Nycke Groot.
      Skomentuj 0
      43 min. - 24:13. Gola dla Polski zdobywa Aleksandra Zych , ale co z tego, skoro Lois Abbingh raz jeszcze kończy swoją akcję powodzeniem. Na 2 minuty na ławkę kar wędruje Hanna Sądej.
      Skomentuj 0
      42 min. - 23:12. Lois Abbingh robi dosłownie co chce na boisku w Naestved. Polki nie mają żadnego pomysłu na zatrzymanie holenderskiej rozgrywającej.
      Skomentuj 1
      40 min. - 22:12. Lois Abbingh bez problemu pokonuje stojącą w polskiej bramce ... Klaudię Pielesz. Kim Rasmussen próbuje gry z wycofaniem bramkarki, ale rezygnuje z tego pomysłu po tym, jak gola do niestrzeżonej siatki rzuca ... golkiperka rywali Tess Wester.
      Skomentuj 0
      38 min. - 20:12. Swojego drugiego gola z rzędu rzuca Karolina Kudłacz-Gloc . W odpowiedzi kolejny efektowny rzut oddaje Angela Malestein, ale jej lob ląduje minimalnie obok bramki.
      Skomentuj 2
      • andy23 Zgłoś komentarz
        kompromitacja dzieki trafieniu do najslabszej wejdz do 1/8 i na tym koniec mistrzostw
        • Mark211 Zgłoś komentarz
          Obawiam sie że już pozamiatane. I jeszcze pielesz za bramkarkę i 2 w plecy.
          37 min. - 20:11. Postawa Polek z minuty na minutę wygląda coraz gorzej. Holenderki oddają kolejne rzuty z łatwych pozycji, dzięki czemu ich przewaga ciągle wzrasta.
          Skomentuj 1
          36 min. - 19:11. Polki przed dwie minuty grają w osłabieniu, co rywalki błyskawicznie wykorzystują. Pięknym trafieniem w długi rok swoją obecność zaznacza Angela Malestein. Zdesperowany trener Biało-Czerwonych Kim Rasmussen prosi o trzecią, ostatnią przerwę.
          Skomentuj 3
            dzieki trafieniu do najslabszej grupy i trzech wymeczonych zwyciestwach zagraja w 1/8 finalu
            • dujszebajew Zgłoś komentarz
              wpuszczać całą rezerwę, niech pierwsze odpoczywają i nie złapią żadnej kontuzji przed 1/8 finału...
              • Radwan_Fan Zgłoś komentarz
                ZENADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                35 min. - 18:11. Cornelia Nycke Groot rzuca kolejnego gola dla Holenderek. Próba ponownie oddana z czystej pozycji.
                Skomentuj 1
                • binio Zgłoś komentarz
                  Grają tradycyjnie jak melepety.Po co one wychodzą z grupy????? z kim by się nie spotkały to i tak będą baty takie jak dziś.Zych,Pielesz to totalne nieporozumienie.
                  34 min. - 17:11. Karolina Kudłacz-Gloc zdobywa swoją pierwszą bramkę w dzisiejszym meczu, ale pozycja, z jakiej następnie gola rzuca Danick Snelder, wystawia ocenę niedostateczną polskiej obronie.
                  Skomentuj 0
                  33 min. - 16:10. Anna Wysokińska kapitalnie broni rzut wkrętką Angeli Malestein , a za nieudany rzut karny rehabilituje się Kinga Achruk. Po drugiej stronie skutecznościpopisuje się także Lois Abbingh.
                  Skomentuj 0
                  32 min. - 15:9. Agnieszka Kocela przekracza linię pola bramkowego, a odpowiedź Holenderek jest bezlitosna. Na domiar złego z karnego w słupek trafia Kinga Achruk.
                  Skomentuj 2
                  Oba zespoły wyszły już z szatni i wróciły na boisko. Rozpoczynamy drugą połowę. Pierwszą akcję wykonują Polki.
                  Skomentuj 3
                  • Robert Wojnar Zgłoś komentarz
                    tragedia juniorki w 2 lidze lepiej grają
                      dobrze, ze mistrzostwa szybki skoncza sie dla polek. przeynajmniej oszczedzimy sobie nerwow patrzac co pokazuja polki na turnieju
                      • HandBallove Zgłoś komentarz
                        Co jest na tym poziomie krzyżować się w obronie? Dziewczyny rozmawiajcie ze sobą!!!
                        - Myślę, że kibice mogą się spodziewać bardzo ekscytujących i wyrównanych zawodów od pierwszego do ostatniego gwizdka - mówiła przed rozpoczęciem meczu z Polską Angela Malestein, jedna z najlepszych strzelczyń w pierwszej połowie. Myślicie, że, zgodnie z jej słowami, druga połowa okaże się bardziej wyrównana od pierwszej?
                        Skomentuj 0
                        A wy jak myślicie?
                        Skomentuj 2
                        Jeden z dziennikarzy naszego portalu zwraca ponadto uwagę na bardzo słabą postawę reprezentacji Polski w ataku pozycyjnym.
                        Skomentuj 0
                        Bezapelacyjnie najlepszą polską zawodniczką w pierwszej połowie była Anna Wysokińska, co nie pozostało niezauważone w mediach społecznościowych.
                        Skomentuj 0
                        30 min. - 14:9. Ostatnia akcja pierwszej części w wykonaniu Holenderek nie przynosi zamierzonego efektu. Przerwa.
                        Skomentuj 3
                          juz jest po meczu kolego. myslisz, ze tak od razu zmienia gre o 100% ?
                          • piotruspan661 Zgłoś komentarz
                            To jest jeszcze do odrobienia, ale jeśli Polki drugą połowę zaczną tak jak pierwszą, to po 5 minutach będzie po meczu.
                            • mtay Zgłoś komentarz
                              W 2 połowie szykuje się pościg za Holenderkami. Oby udany. :)
                              30 min. - 14:9. Na ostatnie minuty pojawia się Klaudia Pielesz, ale jej trzy próby rzutowe kończą się niepowodzeniem. Na sześć sekund przed końcem pierwszej połowy czas bierze trener Holenderek Henk Groener.
                              Skomentuj 0
                              29 min. - 14:9. Na kłopoty Estavana Polman. Gwiazda Holenderek przełamuje impas swojej drużyny, a chwilę później gola dokłada Yvette Broch.
                              Skomentuj 0
                              28 min. - 12:9. Anna Wysokińska broni siódmy rzut w dzisiejszym spotkaniu, a Iwona Niedźwiedź zmniejsza stratę Polek do trzech trafień!
                              Skomentuj 0
                              27 min. - 12:8. Kinga Achruk wykorzystuje rzut karny, choć Tess Wester była dosłownie o włos od udanej interwencji.
                              Skomentuj 0
                              25 min. - 12:7. Holenderki ponownie notują wyraźny przestój w ofensywie, raz po raz popełniając błędy własne. Niestety, Tess Wester nie po raz pierwszy lepsza od Moniki Kobylińskiej. Koniec końców bramkę zdobywa nieomylna (5/5) Laura van der Heijden.
                              Skomentuj 1
                              24 min. - 11:7. Gole zdobywają Laura van der Heijden oraz Monika Kobylińska, ale spotkanie jak na razie upływa pod znakiem korespondencyjnego pojedynku bramkarek obu ekip.
                              Skomentuj 1
                              23 min. - 11:6. Holenderska bramka Tess Wester ma na razie 67-procentową skuteczność w bramce! Ale tym razem sposób na jej pokonanie znajduje Patrycja Kulwińska.
                              Skomentuj 1
                                Wysokińska!!!! Oby reszta dołączyła do niej i zaczęła walczyć!
                                21 min.- 10:5Anna Wysokińska show w hali w Naestved! Polka broni drugi rzut karny! Tym razem z siódmego metra myli się Lois Abbingh.
                                Skomentuj 0
                                20 min. - 10:5. Anna Wysokińska w pojedynkę przedłuża nadzieje Polek na sukces w tym meczu, broniąc rzut karny wykonywany przez Estavanę Polman. Swoją drugą bramkę dla Biało-Czerwonych zdobywa dziś Iwona Niedźwiedź.
                                Skomentuj 0
                                18 min. - 10:4. Polki nie mają pomysłu na sforsowanie szczelnej holenderskiej defensywy. Pojawienie się Hanny Sądej na kole niewiele zmienia. Nieskutecznością rażą tym razem Kinga Achruk i Karolina Zalewska, których rzuty ponownie broni Tess Wester.
                                Skomentuj 3
                                18 min. - 10:4. Estavana Polman podoba się oddawanie rzutów z podłożona, ale tym razem górą Anna Wysokińska. Niestety, Kinga Achruk wyrzuca piłkę w aut, a po raz kolejny nie myli się Laura van der Heijden. Kim Rasmussen prosi o drugą przerwę!
                                Skomentuj 2
                                  Właśnie widać jakoś Młode w ogóle w tej kadrze nie domagają :/ Jak widać to wystarczy szybka piła w ataku i jakoś to idzie, tym bardziej że bramka dzisiaj nam bardzo pomaga!
                                  • Kuba555 Zgłoś komentarz
                                    Juniorki lepiej by zagrały. Stare - na emeryturę.
                                    16 min. - 9:4. Sytuacja Polek zaczyna wyglądać coraz gorzej. Kolejna strata w ataku i kolejna kontra, w której swoją trzecią bramkę w tym meczu rzuca Angela Malestein.
                                    Skomentuj 0
                                    15 min. - 8:4. Agnieszka Kocela zdobywa 19. bramkę w swoim 21. rzucie na tych mistrzostwach. Po chwili do polskiej siatki trafia jednak także Estavana Polman.
                                    Skomentuj 0
                                    14 min. - 7:3. Skuteczność ciągle "piętą achillesową" reprezentacji Polski. Słupek obija Monika Kobylińska. W międzyczasie na prawym skrzydle pojawia się Karolina Zalewska.
                                    Skomentuj 0
                                    13 min. - 7:3. Za drugim razem Anna Wysokińska ratuje już jednak Polskę od straty gola, broniąc w sytuacja sam na sam z Michelle Goos. Tuż po jej paradzie o czas prosi Kim Rasmussen.
                                    Skomentuj 0
                                    13 min. - 7:3. W polskiej bramce pojawia się Anna Wysokińska. Nie daje ona jednak rady odbić rzuty Laury van der Heijden.
                                    Skomentuj 0
                                    12 min. - 6:3Cornelia Nycke Groot bez problemu znajduje lukę w polskiej obronie i pokonuje Weronikę Gawlik w sytuacji sam na sam. Bramką odpowiada również Iwona Niedźwiedź.
                                    Skomentuj 0
                                    10 min. - 5:2. Estavana Polman pokazuje próbkę swoich wielkich umiejętności, trafiając do siatki rzutem z podłoża. Polki jednak także w końcu, po niemal 9 minutach, odpowiadają golem, którego autorką jest Patrycja Kulwińska .
                                    Skomentuj 0
                                    9 min. - 4:1. Tess Wester gra jak w transie. Sposobu na jej pokonanie nie znajdują również Monika Kobylińska i Aleksandra Zych. Polki mają szczęście, że rywalki spisują się jak dotąd równie nerwowo w ofensywie.
                                    Skomentuj 1
                                    8 min. - 4:1. Polki przechwytują dwukrotnie piłkę i ustawiają atak pozycyjny. Niestety, za każdym razem niedokładnie rozgrywają akcję ofensywną. Mylą się jednak także Holenderki.
                                    Skomentuj 0
                                    7 min. - 4:1. Tess Wester zatrzymuje kolejny rzut Polek. Tym razem holenderskiej bramkarki nie daje rady pokonać Aneta Łabuda.
                                    Skomentuj 0
                                    6 min. - 4:1. Gra pasywna Polek dwukrotnie wymusza oddanie sygnalizowanych rzutów, które pewnie wyłapuje bramkarka rywalek. Holenderki wyprowadzają dwa szybkie ataki, które kończy Angela Malestein.
                                    Skomentuj 0
                                    3 min. - 2:1. Michelle Goos znajduje pozycję na lewym skrzydle i trafia do polskiej bramki. Monika Kobylińska rzuca obok bramki, natomiast w odpowiedzi nie myli się Laura Van den Heyden.
                                    Skomentuj 0
                                    2 min. - 0:1. Polki znakomicie rozpoczynają spotkanie. Pięknym rzutem w okienko popisuje sie Kinga Achruk, a Holenderki popełniają faul w ataku. Niestety w kontrze myli się także Aneta Łabuda.
                                    Skomentuj 0
                                    1 min. - 0:0. Mecz rozpoczyna się od niecelnego rzutu Estavany Polman.
                                    Skomentuj 0
                                    Obie ekipy meldują się na boisku. Mecz rozpoczynają Holenderki.
                                    Skomentuj 0
                                    Tymczasem w hali w Naestved słyszymy już hymny narodowe obu reprezentacji.
                                    Skomentuj 0
                                    Przypomnijmy także, że reprezentacji Polski nie pomoże dziś Małgorzata Stasiak, która na jednym z treningów skręciła kostkę. Jej miejsce w składzie zajęła Kristina Repelewska.
                                    Skomentuj 0
                                    - Naszą drużynę stać na wszystko. Holenderki mają bardzo poukładaną drużynę, ale na boisku mogą się mylić - powiedziała z kolei w rozmowie z ZPRP Iwona Niedźwiedź, jedna z najbardziej doświadczonych reprezentantek Polski na tegorocznym mundialu.
                                    Skomentuj 0
                                    Z urazem podczas Mistrzostw Świata 2015 występuje także inna z polskich rozgrywających, Kinga Achruk. Zawodniczka w trakcie pierwszego meczu z Kubą rozcięła sobie skórę na policzku i w kolejnych spotkaniach występowała ze specjalnym plastrem na twarzy. Nie przeszkodziło jej to jednak zostać bohaterką ostatniego pojedynku z Angolą.
                                    Skomentuj 0
                                    Skoro wcześnie wspominaliśmy o gwieździe Holenderek, Estavanie Polman, teraz zapraszamy do zapoznania się z krótką sylwetką liderki reprezentacji Polski, Karoliny Kudłacz-Gloc. Nasza kapitan gra w duńskim turnieju pomimo kontuzjowanego palca.
                                    Skomentuj 0
                                    Polska bramkarka Weronika Gawlik zdaje sobie sprawę z klasy dzisiejszego rywala. Jednocześnie jednak przyznaje, że nasze reprezentantki przystąpią do tego spotkania właściwie przygotowane.
                                    Skomentuj 0
                                    Jedną z najbarwniejszych i najbardziej utytułowanych zawodniczek reprezentacja Holandii jest rozgrywająca Estavana Polman. Dziś błyszczy, ale jeszcze kilka lat temu losy jej sportowej kariery stanęła pod dużym znakiem zapytania.
                                    Skomentuj 0
                                    Łatwo zatem policzyć, że w przypadku odniesienia dziś triumfu reprezentacja Polski ukończy grupowe zmagania przed Holandią. Na nieco ponad 20 minut przed startem spotkania warto zapoznać się z sylwetką naszych przeciwniczek.
                                    Skomentuj 0
                                    Polki z kolei legitymują się obecnie 6 "oczkami" oraz bilansem 3 wygranych i 1 przegranej, zajmując 3. miejsce w tabeli grupy B. Biało-Czerwone uległy 30:31 Szwecji, a okazały się lepsze od Kuby (27:22), Chin (29:24) i Angoli (29:27).
                                    Skomentuj 0
                                    Holanderki są przed ostatnią serią spotkań, z dorobkiem 7 punktów, liderkami grupy B. Odniosły jak dotąd trzy zwycięstwa - 42:21 z Chinami, 37:24 z Angolą i 45:23 z Kubą, oraz zremisowały 28:28 ze Szwecją
                                    Skomentuj 0
                                    Witamy serdecznie w relacji na żywo z meczu ostatniej kolejki grupy B Mistrzostw Świata 2015 pomiędzy Holandią a Polską. Na początek przypomnimy sobie, jak obie ekipy radzą sobie dotychczas w turnieju.