My już dziękujemy za uwagę i śledzenie meczu na WP SportoweFakty. Zapraszamy na kolejne wydarzenia, których w tym sezonie na pewno nie zabraknie. Dziś Orlen Wisła Płock nie sprawiła problemów PGE VIVE Kielce.

Zasłużona radość gości. Świetny wynik zaliczył Arkadiusz Moryto. Skrzydłowy zachował stalowe nerwy przy 7 rzutach karnych. SKończył każdy z nich. Zakończył mecz z 9. bramkami.

Tak to policzyli statystycy Orlenu Wisły Płock.

Nemanja Obradović pokazał siłę rzutu z drugiej linii, ale dlaczego tak mało i tak rzadko?

Seria naprawdę niesamowita.

Mecz, podobnie jak ostatnie "święte wojny", bez większej historii. PGE VIVE Kielce wypracowało sobie na tyle bezpieczną przewagę, której w drugiej połowie nie roztrwonili. Nafciarze wyglądali nieco lepiej, ale to wciąż za mało, by w ogóle zagrozić mistrzom Polski. Przupomnijmy, że w pewnym momencie przewaga gości sięgała już 12 bramek.

Koniec spotkania.

Zabrakło już czasu na kontrę dla płocczan.

Spudłował Krajewski.

24:31. Przepięknie zrobił to teraz na lewym skrzydle Angel Fernandez Perez. Przełożył piłkę z jednej ręki do drugiej i trafił.

To już ostatnia minuta tego starcia.

24:30. Bramka! Trafił Mateusz Piechowski nad głową Ivicia.

Stracili piłkę kielczanie.

Jurecki faulował rzucającego Sulicia. Bramki nie ma, ale osłabienie już tak.

Michał Jurecki został wykluczony na 2 minuty.

Mylą się przyjezdni, choć piłka szybko wędrowała od jednego do drugiego kielczanina.

23:30. Skutecznie rzut karny wykonywał Igor Źabić.

Krzysztof Lijewski został wykluczony na 2 minuty.

Ależ zderzenie Krajewskiego z Lijewskim. Będzie kara dla tego drugiego i rzut karny dla miejscowych.

22:30. Zdjął pajęczynę z okienka bramki Wicharego Krzysztof Lijewski. Co za trafienie.

22:29. Jeszcze raz na rzut z dalszej odległości zdecydował się Nemanja Obradović. Nie można było tak wcześniej?

21:29. Piękna bramka autorstwa rozgrywającego, Krzysztofa Lijewskiego.

21:28. Skutecznie z drugiej linii Nemanja Obradović.

Na pamięć zagrał Daniel Dujshebaev i się pomylił.

20:28. Skutecznie rzut karny wykonywał Igor Źabić.

Arkadiusz Moryto został wykluczony na 2 minuty.

Karny dla gospodarzy.

19:28. Ale dobił to na lewym skrzydle Angel Fernandez Perez.

Słupek uratował Wisłę.

19:27. Szybko odpowiedział ponownie Michał Daszek.

18:27. Bramka! Trafił Angel Fernandez Perez.

18:26. Bardzo ładna akcja Nafciarzy. Wykonał ją Michał Daszek. Oddał rzut ze środka rozegrania i zmieścił piłkę pod nogami bezradnego bramkarza gości.

Krzysztof Lijewski o parkiet, ale piłka wyszła nad bramką Wicharego.

Musieli już rzucać płocczanie. Nieskutecznie.

Długo grają tę akcję miejscowi. W końcu mamy grę pasywną.

Cindrić wyrzucił piłkę do skrzydła, ale tam już nikogo z kielczan nie było.

Igor Źabić został wykluczony na 2 minuty. Faulował przy rzucie najmłodszego z Dujshebaevów.

Sygnalizacja gry pasywnej u gości.

17:26. Marko Tarabochii jednak nie powstrzymali.

Twardo grają w obronie mistrzowie Polski.

Dobrze broni Marcin Wichary.

16:26. Renato Sulić w kontrataku.

Ciekawą pozycję znalazł sobie Michał Jurecki, powędrował na lewe skrzydło.

15:26. Pokonany Ivić. Trafił Michał Daszek.

14:26. Skutecznie rzut karny wykonywał Arkadiusz Moryto. Oczywiście, nie mogło być inaczej.

Ależ mamy dziś festiwal rzutów karnych. Ponownie Moryto?

14:25. Bramka! Trafił Renato Sulić. Mamy w końcu przełamanie kryzysu u Nafciarzy.

13:25. Skutecznie rzut karny wykonywał Arkadiusz Moryto. Tym razem zmieścił piłkę pod nogami Borbely'ego.

Rzut karny po faulu na Karalku.

Fatalnie podanie na lewe rozegranie i strata piłki przez wicemistrżów Polski z Płocka.

Podanie do koła. Sulić chwycił piłkę, ale był faulowany.

Tym razem skutecznie między słupkami Marcin Wichary.

Racotea nie dał rady bramkarzowi. Lepszy Cupara.

Czas, już ostatni w tym meczu dla Sabate.

13:24. Swoją robotę świetnie wykonał za to Mateusz Jachlewski.

Nieudana wkrętka w wykonaniu Ondreja  Zdrahali.

13:23. Skutecznie rzut karny wykonywał Arkadiusz Moryto.

Mamy kolejnego karnego dla gości z Kielc.

Mylą się gospodarze. Daszek szukał faulu, ale nic z tych rzeczy.

13:22. Arkadiusz Moryto w rzutach z 7 metrów jak dotąd nieomylny.

Artsiom Karalek został wykluczony na 2 minuty.

No to mamy teraz rzut karny po drugiej stronie parkietu. I jeszcze karę.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Ondrej Zdrahala. Trafił w słupek. Jak pech, to pech.

Karny dla Wisły.

13:21. Wypracowana akcja, którą zakończył na skrzydle Mateusz Jachlewski.

Rozciął sobie dłoń Przemysław Krajewski i musi być opatrzony.

Mylą się miejscowi przy rzucie na pustą bramkę.

Nafciarze już w komplecie.

13:20. Zmieścił jakimś cudem piłkę w bramce Przemysław Krajewski.

Słupek po rzucie Dujshebaeva.

12:20. Dużo miejsca miał teraz na skrzydle Przemysław Krajewski. Nie miał prawa do pomyłki.

Dzieje się. Goście aż dwóch mniej i to przez najbliższe półtorej minuty.

Blaż Janc został wykluczony na 2 minuty.

11:20. Ondrej Zdrahala niemal leżał już na parkiecie, ale jednak wypuścił piłkę z rąk, która wpadła do siatki.

10:20. I już 20 goli na koncie PGE VIVE. Skutecznie rzut karny wykonywał Arkadiusz Moryto.

I jeszcze rzut karny dla gości z Kielc.

Mateusz Piechowski został wykluczony na 2 minuty.

Krajewski nie wkręcił piłki do bramki Cupary.

10:19. Bramka! Trafił Blaż Janc. Piłka turlała się do skrzydła, aż w końcu się doturlała, co wykorzystał prawoskrzydłowy z Kielc.

Zdrahala także nie dał rady pokonać golkipera gości.

Jurecki zdecydował się na rzut z lewej flanki. Lepszy jednak Wichary.

Atakują kielczanie.

Rozpoczynamy zatem drugą połowę.

Czekamy na zdecydowanie większe emocje po zmianie stron. W szatni miejscowych musiało być gorąco. Zobaczymy, jak to wpłynie na drugą część tego meczu.

Dobre pytanie zadał z kolei Maciek Szumowski.

A tak pierwszą połowę dosadnie podsumował nasz dziennikarz.

Niewątpliwie trochę na to liczyli zawodnicy i działacze wicemistrzów Polski. Zwłaszcza na własnym parkiecie.

Czy Orlen Wisłę stać będzie na odmianę losów tego meczu po zmianie stron?

Co ciekawe, do pewnego czasu jedynymi rzucającymi zawodnikami gospodarzy byli: Michał Daszek i Przemysław Krajewski. Nie oglądaliśmy zupełnie rzutów ze środka czy też z koła. Tu jest chyba najwięcej do zrobienia.

Nie mamy wątpliwości, że prowadzi dziś zespół, który gra skuteczniejszy handball. Decyduje przede wszystkim fatalny atak, który prezentuje Orlen Wisła Płock. Niezrozumiałe są przede wszystkim podania, które nie trafiają do odpowiednich osób, a kielczanie są w takich momentach bezlitośni.

Zapraszamy na kilka minut przerwy.

Tym razem jednak nie dał rady oddać perfekcyjnego rzutu i zamienić go na bramkę.

Będzie rzut wolny po końcowej syrenie. Do jego wykonania podszedł Michał Jurecki.

Zostało 10 sekund.

Swój pierwszy czas wykorzystał Tałant Dujszebajew.

10:18. Tuż przed końcem pierwszej połowie na skrzydle przypomniał się jeszcze Michał Daszek.

9:18. Na pustą trafił Arkadiusz Moryto.

Spieszyło sie Wiśle i za to zapłaciła bardzo wysoką cenę.

9:17. Nad obrońcami perfekcyjnie przymierzył rozgrywający z Chorwacji, Luka Cindrić.

9:16. Skutecznie rzut karny wykonywał Ondrej Zdrahala.

Daniel Dujshebaev został wykluczony na 2 minuty.

No to powtórka z rozrywki. Karny i kara.

8:16. Skutecznie rzut karny wykonywał Arkadiusz Moryto.

Przemysław Krajewski został wykluczony na 2 minuty. Faulował Cindricia przy rzucie.

Rzut karny dla gości z Kielc.

Niecałe trzy minuty do końca pierwszej połowy meczu.

Fantastycznie broni Vladimir Cupara.

Daniel Dujshebaev nie dał rady pokonać w sytuacji sam na sam Wicharego.

Dobra interwencja bramkarza Wisły. Stracił jednak piłkę Marko Tarabochia.

Cóż jednak z tego, kiedy płocczanie nie potrafią oddać dobrego rzutu z drugiej linii.

Faul w ataku Lijewskiego.

8:15. W końcu, z drugiej linii skutecznie Jose Guilherme de Toledo.

I jeszcze jeden komentarz naszego dziennikarza.

Dokładnie.

Drugi czas dla Xaviera Sabate.

7:15. To już pogrom. Kontrę zakończył szybki Arkadiusz Moryto.

Marko Tarabochia źle do Żabicia.

7:14. Bez reakcji obrońców rzucił teraz Daniel Dujshebaev. To było nie do obrony.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Michał Daszek. Ivić odczytał rzut skrzydłowego Wisły.

Rzut karny dla gospodarzy.

Kielczanie nie trafiaja na tzw. "pustaka".

Nacho Moya oddał zbyt lekki rzut, właściwie podał do bramkarza.

W ataku jednak Nafciarze.

Igor Źabić został wykluczony na 2 minuty. Popychał Daniela Dujshebaeva przy rzucie.

Koeljna obrona bramkarza PGE VIVE.

Rośnie nam przewaga faworyta tego spotkania.

7:13. Łatwe trafienie oddał teraz Daniel Dujshebaev.

Przemysław Krajewski ruszył do ataku, ale nie zdołał pokonac bramkarza rywali.

Pomylili się również goście.

Zabić nie chwycił piłki.

7:12. Do pustej trafił zaś Daniel Dujshebaev.

Racotea źle podał do kolegi i stracił piłkę.

7:11. Po profesorsku swój rzut wykonał w tej sytuacji Luka Cindrić.

Renato Sulić został wykluczony na 2 minuty. Wielka szkoda, bo kielczanie stracili piłkę, a rywale ruszyli do kontry, którą przerwał gwizdek sędziego.

Żółtą kartkę otrzymał Jose Guilherme de Toledo.

Pomylił sie Jose Guilherme de Toledo. Mógł to zrobić lepiej. Nie trafił jednak w światło bramki.

Michał Jurecki został wykluczony na 2 minuty. Faulował Daszka.

Sygnalizacja gry pasywnej Nafciarzy.

7:10. W dziecinny sposób wykorzystał błąd Żabicia Luka Cindrić.

7:9. Sporo problemów miał teraz Renato Sulić. Utrzymał sie na nogach, obrócił i trafił.

Żółtą kartkę otrzymał Artsiom Karalek.

Blisko straty piłki gracze z Płocka.

6:9. Skutecznie rzut karny wykonywał Arkadiusz Moryto. Blisko był jednak bramkarz gości, aby to obronić.

Tym razem rzut karny dla przyjezdnych. Niemal identyczna sytuacja jak przed momentem.

6:8. Skutecznie rzut karny wykonywał Michał Daszek. To jego już druga udana próba.

Rzut karny dla Wisły za obronę w polu bramkowym.

Czas dla Sabate.

5:8. Kolejna prosta strata piłki przez wicemistrzów Polski. Trafił Mateusz Jachlewski

5:7. Co za tempo w "świętej wojnie". Bramka! Trafił Blaż Janc.

5:6. Zachwyca dziś skutecznością Michał Jurecki.

5:5. Bramka! Trafił Michał Daszek. Wykorzystał lukę w obronie skrzydłowy miejscowych.

4:5. Prezent od gospodarzy wykorzystał Mateusz Jachlewski. Źle zagrał Marko Tarabochia.

4:4. Już remis w Orlen Arenie. Trafił Michał Jurecki.

Seria obron bramkarzy.

4:3. Bramka! Trafił Blaż Janc z prawego skrzydła.

4:2. Po raz trzeci skutecznie w meczu Przemysław Krajewski.

Żółtą kartkę otrzymał Blaż Janc.

Stracił piłkę Artsiom Karalek.

Złe rozegranie piłki przez płocczan.

3:2. Bramka! Trafił Michał Jurecki. Dzidziuś miał dużo miejsca po lewej stronie rozegrania. Wyszedł sam na sam z rywalem.

Żółtą kartkę otrzymał Igor Źabić.

3:1. Jeszcze raz w roli głównej wystąpił skrzydłowy Nafciarzy Przemysław Krajewski. Tym razem zakończył kontrę zespołu.

2:1. Pięknie zrobił to teraz Przemysław Krajewski.

Złe podanie do Jureckiego i z boku parkietu wznawiają gospodarze.

Rozpędził się Jurecki, ale został przyblokowany. PGE VIVE nadal w ataku.

1:1. Skutecznie rzut karny wykonywał Michał Daszek.

Karny dla miejscowych. Mogła być kapitalna akcja zakończona rzutem.

0:1. A kontrę na bramkę zamienił Mateusz Jachlewski.

Złe podanie Daszka do kolei i strata piłki.

W ataku Nafciarze.

A więc zaczynamy!

Hymn PGNiG Superligi za nami, a to oznacza, że już za chwilę wielkie emocje w krajowych rozgrywkach, miejmy nadzieję, że na bardzo wysokim poziomie.

Prezentacja zakończona. Tymczasem odznaczenie otrzymują sędziowie z Płocka, Piechota i Leszczyński. Sędziują już od 18 lat!

Rozpoczęła się już prezentacja obu drużyn. Skład gości już poznaliśmy.

Trudno się nie zgodzić. Już nie raz bramkarz odmieniał los meczu.

Obraz z hali nie napawa optymizmem. Kibiców bardzo mało. Wielka szkoda.

Też na to liczymy.

Wiele razy bywało już tak, że Nafciarze przeżywali kryzys, ale w meczach przeciwko mistrzom Polski motywacja szybowała w górę niczym odpalanie silnika rakietowego.

Dobre pytanie.

Tałant Dujszebajew nie będzie dysponował pełnym składem. Ale mistrzowie Polski już nie raz pokazali, że umieją sobie radzić w takich sytuacjach i to nawet z najlepszymi, co dobitnie pokazał ich ostatni mecz elitarnej Lidze Mistrzów. Zabraknie na pewno Marko Mamicia.

Kto wygra "świętą wojnę", pierwszą w sezonie 2018/2019?

Orlen Wisła Płock po ostatnim niefortunnym meczu w Lidze Mistrzów jest podrażniona. Będzie chciała "wyżyć się" właśnie przeciwko odwiecznemu rywalowi z Kielc. - Wisła Płock zawsze jest niebezpieczna, szczególnie grając w domu. Wszyscy wiemy, że ta drużyna ma ostatnio problemy, ale kto ich nie ma? My też mamy swoje kłopoty, ale nie szukamy żadnego alibi - mówi przed spotkaniem Krzysztof Lijewski.

Witamy Państwa w relacji na żywo z meczu 8. kolejki PGNiG Superligi pomiędzy Orlenem Wisłą Płock a mistrzem Polski, PGE VIVE Kielce. To pierwsza "święta wojna" w tym sezonie!