WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Otylia Swim Tour. To będzie wielkie święto pływania na Śląsku!

W sobotę w Chorzowie rozpocznie się czwarta edycja projektu Otylia Swim Tour, w czasie którego Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata, zachęca dzieci do uprawiania sportu.
 Redakcja
Redakcja
Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Otylia Jędrzejczak podczas imprezy z cyklu Otylia Swim Tour

Impreza odbędzie się w kompleksie sportowym "Hajduki" w Chorzowie Batorym (ul. Graniczna 92). Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 8, a oficjalne otwarcie OST w Chorzowie nastąpi godzinę później.

- Otylia Swim Tour to całodniowe warsztaty dla młodych adeptów pływania, ale także zajęcia dla rodziców i trenerów. Oczywiście większość czasu spędzamy aktywnie, w wodzie i w sali gimnastycznej, ale nie tylko. Zaplanowane są wykłady, m.in. dietetyka sportowego i psychologa. Działamy kompleksowo, bo zależy nam, żeby przekazać całą potrzebną wiedzę, tak dzieciakom, jak i ich opiekunom - mówi Otylia Jędrzejczak.

W zajęciach udział mogą wziąć uczestnicy, którzy wcześniej zarejestrowali się na stronie internetowej otyliaswimtour.pl. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku od 9 do 14 lat oraz do ich opiekunów i trenerów.

Oczywiście na uczestników czeka cała masa atrakcji i prezentów, przygotowanych przez partnerów Fundacji Otylii Jędrzejczak. Jedną z nich będzie strefa zdrowia Marwitt, z leżakami i pysznymi sokami. Dzieci dostaną również lunch, bo dzień będzie fascynujący, ale i pracowity - zajęcia rozpoczną się przed godziną 10, a zakończą około 18 wspólnym spotkaniem wszystkich uczestników w sali gimnastycznej.

- Hasło, które pojawia się przy okazji naszych imprez, to "Zostań Mistrzem Życia". O to walczymy, żeby dzieci zrozumiały, jak ważne w życiu są cechy, które można nabyć tylko uprawiając sport - dodaje Jędrzejczak.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Po Chorzowie Otylia Jędrzejczak i jej sztab, który tworzą wybitni trenerzy i medaliści imprez międzynarodowych i krajowych, a także świetni trenerzy przygotowania motorycznego oraz fizjoterapeuci, spotkają się z młodym adeptami pływania w Nowym Sączu (29 września), Nowym Targu (7 października), Łodzi (21 października), Krakowie (27 października) i Toruniu (17 listopada).

ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. Bułgarzy prowokowali bardziej niż Irańczycy. "Trener uczulał, że sędziowie mogą być przeciwko nam"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×