Spory ścisk w Rajdzie Katalonii. Kajetan Kajetanowicz blisko rywali

Kajetan Kajetanowicz po pierwszym etapie Rajdu Katalonii zajmuje siódme miejsce w klasie WRC2. Polak, który pozostaje w grze o tytuł mistrzowski, ma niewielkie straty do głównych rywali.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kajetan Kajetanowicz Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Hiszpańska runda stanowi przedostatnią arenę zmagań w tegorocznych mistrzostwach świata. W kategorii WRC2, w której zmagają się Polacy, liderami sezonu są Andreas Mikkelsen i Torstein Eriksen, z dorobkiem 109 punktów. Norwegowie nie startują jednak w Rajdzie Katalonii i nie pojawią się także w Japonii, z racji osiągnięcia limitu siedmiu startów, które dopuszcza regulamin.

Na drugiej pozycji są Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (96 punktów), a na trzeciej Emil Lindholm i Reeta Hamalainen (89 punktów), i tylko oni zachowali szanse na mistrzostwo. Dlatego wszystkie oczy skupiają się teraz na tym polsko-fińskim pojedynku.

- Podsumowując dzień, powiem, że jedzie mi się dobrze, ale nie bardzo dobrze. Przed rajdem wiedzieliśmy, że łatwo nie będzie i w którymś momencie będziemy musieli zaryzykować. Podjąłem takie ryzyko i niestety znaleźliśmy się na chwilę poza drogą, trochę nas to kosztowało, ale najważniejsze, że jedziemy dalej - powiedział Kajetanowicz po piątkowym etapie.

ZOBACZ WIDEO: To on będzie liderem Polaków na mundialu? "To może być czarny koń reprezentacji"
- Nadal szukam najlepszych ustawień i staram się poprawić swoją jazdę. To naprawdę trudne, kiedy nie czujesz wszystkiego tak dobrze, jakbyś chciał, a przy tak mocnej obsadzie i niewielkich różnicach, każdy najdrobniejszy błąd kosztuje bardzo dużo. To jednak nie koniec rajdu, przed nami jeszcze dwa dni ścigania, a ja cieszę się, że tutaj jesteśmy. Naprawdę kocham, to co robię i z wiarą patrzę na to, co możemy zrobić w sobotę - dodał reprezentant Orlen Rally Team.

W klasie WRC na czele znajduje się Sebastien Ogier, który po ośmiu odcinkach specjalnych wypracował sobie ledwie 4,8 s przewagi nad Kalle Rovanperą. Z tyłu za tą dwójką pozostał Thierry Neuville. Belg, który przewodził Rajdowi Katalonii po porannej pętli, zakończył dzień z 12,5 s straty do lidera.

Sobotni etap Rajdu Katalonii składać będzie się z siedmiu odcinków specjalnych. Dzień rozpocznie OS 9 Savalla 1 (13,93 km, start o godz. 8.44), po którym załogi rywalizować będą na OS 10 Querol - Les Pobles 1 (20,19 km, godz. 9.37) i najdłuższym w rajdzie OS 11 El Montmell 1 (24,18 km, godz. 10.38). Próby zostaną powtórzone na drugiej pętli, odpowiednio o godz. 14.14, 15.07 oraz 16.08. Dzień zakończy miejski odcinek Salou o długości 2,15 km (start o godz. 18.40).

Czytaj także:
Haas zasypał dziurę budżetową. Udało się znaleźć zastępstwo za rosyjską firmę
Red Bull ujawni prawdę? W F1 huczy od plotek

Czy Kajetan Kajetanowicz zostanie mistrzem świata WRC2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×