Kajetan Kajetanowicz walczy z czasem. Kontuzja przed Rajdem Barbórka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
zdjęcie autora artykułu

W najbliższy piątek wystartuje jubileuszowy, 60. Rajd Barbórka. To wydarzenie, które ma obowiązkowe miejsce w kalendarzu każdego miłośnika rajdów samochodowych w Polsce. Walkę z czasem przed tą imprezą toczy Kajetan Kajetanowicz.

Kajetan Kajetanowicz to ośmiokrotny zwycięzca popularnej "Barbórki". Do swojej trwającej niemal dekadę dominacji w tym rajdzie, dołożył także dziewięć triumfów w Kryterium Asów na Karowej, najbardziej prestiżowym odcinku specjalnym w Polsce. Jednak czy tym razem zobaczymy ustronianina za kierownicą rajdówki, okaże się dopiero przed samym startem. - Od powrotu z Rajdu Japonii robię wszystko, by wystartować w Barbórce, która dla mnie zawsze jest jednym z najważniejszych punktów sezonu i wyjątkową okazją, by spotkać się z kibicami - powiedział kierowca Orlen Rally Team, który na zakończenie sezonu w WRC nabawił się kontuzji.

- Rehabilitacja nie jest łatwa, a ostateczna decyzja zapadnie dopiero w trakcie lub po zakończeniu testów, które mamy zaplanowane przed samym rajdem. Dla mnie jako sportowca to bardzo trudna decyzja, ale do samego końca nie odpuszczę - dodał Kajetanowicz, który w sezonie 2022 zmagania w rajdowych mistrzostwach świata WRC2 zakończył na podium.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesięwsporcie: nagranie wyświetlono ponad 2 mln razy. Co za gest!

Ustronianin zapowiedział już, że nawet jeśli nie będzie w stanie wystartować w Rajdzie Barbórka, to i tak pojawi się w stolicy. - Niezależnie od tego, jak sprawy się potoczą, widzimy się na tym rajdzie. Wiem, że trzymam was w niepewności, ale okoliczności są wyjątkowe i na pewne rzeczy nie mam wpływu. Żeby nieco zrekompensować wam tę sytuację, razem z moim zespołem zdecydowaliśmy się już teraz zaprezentować oklejenie przygotowane specjalnie na tegoroczną "Barbarę" - podsumował kierowca Orlen Rally Team.

Jak co roku, właśnie na "Barbórkę", Kajetanowicz przygotował specjalne barwy swojej Skody Fabii Rally2 evo, którą wraz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem wywalczyli czwarte z rzędu podium na koniec sezonu rajdowych mistrzostw świata. Tym razem czarno-srebrna rajdówka naszej eksportowej załogi nabierze kolorów. Projekt oklejenia przywodzi na myśl przywiązanie i miłość do rodziny oraz wielką rajdową pasję. Bezkresny kosmos symbolizuje odwagę w odkrywaniu tego, co nieznane i w przekraczaniu własnych granic.

Przedstawiona koncepcja, pomimo tego, że została zaplanowana jeszcze przed Rajdem Japonii, stała się w obecnych okolicznościach jeszcze bardziej aktualna. Kajetanowicz postawił sobie ambitny cel - walka w Rajdzie Barbórka. W tym roku podjęcie rękawicy wiąże się dodatkowo z walką o powrót do jak najlepszej sprawności fizycznej, która umożliwi prowadzenie samochodu rajdowego.

60. Rajd Barbórka rozpocznie się już w ten piątek (2.12.2022) od OS1 Sznajder Batterien Pruszków o długości 3,60 kilometra. Pierwsze załogi pojawią się na starcie o godzinie 17.35. Dalsza rywalizacja rozegrana zostanie w sobotę (3.12.2022) na pięciu odcinkach specjalnych, które zaplanował organizator. Najpierw kierowcy pokonają dwa razy odcinek specjalny Tor Słomczyn (3,85 km), następnie zmierzą się dwukrotnie z najdłuższą próbą rajdu Tor Służewiec (5,38 km).

Zmagania zakończy krótki, niespełna dwukilometrowy oes Autodrom Bemowo Duet (1,78 km). Całą imprezę zwieńczy natomiast Kryterium Asów i legendarny odcinek specjalny Karowa (2,10 km), który wystartuje w sobotę o godzinie 17:30. Lista zgłoszeń tegorocznego Rajdu Barbórka zawiera aż 131 załóg.

Czytaj także: Legendarna postać odchodzi z F1. "Będę teraz oglądać wyścigi z sofy" Rosjanin ma pretensje do rodaków. "Nie bierzcie udziału w zawodach"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty