Kajetanowicz znów w Rajdzie Polski. Nietypowa rola kierowcy Orlen Rally Team

Kibice Kajetana Kajetanowicza ponownie będą mogli zobaczyć go na rajdowych trasach. Tym razem w Polsce i to w wyjątkowej roli. Już 19 maja pojawi się na starcie 79. Rajdu Polski jako załoga funkcyjna, oznaczona numerem zero.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kajetan Kajetanowicz (po lewej) i Maciej Szczepaniak Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz (po lewej) i Maciej Szczepaniak
Po starcie w Rajdzie Meksyku załoga Orlen Rally Team intensywnie przygotowuje się do kolejnego wyzwania. W kategorii WRC2 Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak będą walczyć o punkty w Rajdzie Sardynii, gdzie wcześniej stawali już na podium. By jak najlepiej przygotować się do tego startu, zespół podjął decyzję o starcie w polskim klasyku, który stanowi rundę mistrzostw Europy i mistrzostw Polski.

Duet Kajetanowicz-Szczepaniak nie zbiera jednak punktów w żadnym z tych cyklów, dlatego na trasie pojawi się jako załoga funkcyjna, otwierająca trasę. - Już niedługo pojadę w Orlen 79. Rajdzie Polski i nie mogę się doczekać, szczególnie spotkania z kibicami. Z tym rajdem mam dobre wspomnienia, wygrywaliśmy go wielokrotnie różnymi samochodami - powiedział Kajetanowicz.

- Mazurskie szutrowe odcinki specjalne są jednymi z najpiękniejszych na świecie. Mam nadzieję, że będziemy jechać w miarę szybko, ale oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, jaką będziemy mieć rolę. Pojedziemy jako załoga funkcyjna, a więc duża odpowiedzialność przed nami - dodał reprezentant Orlen Rally Team.

ZOBACZ WIDEO: Bolid F1 jechał w tłum dziennikarzy! Absurdalna sytuacja w trakcie Grand Prix Azerbejdżanu

Załoga Orlen Rally Team będzie pokonywać odcinki specjalne Skodą Fabią RS Rally2. Dla ustronianina będzie to pierwszy start za kierownicą najnowszej ewolucji Skody, którą planuje pojechać wybrane rundy rajdowych mistrzostw świata. Cenne kilometry na szybkich mazurskich szutrach z pewnością zaowocują podczas kolejnych rajdów WRC.

- Rajd Polski będzie także testem nowego samochodu, Skody Fabii RS Rally2, którą zamierzam wystartować w Rajdzie Sardynii. Włoska runda WRC to bardzo wymagające odcinki specjalne, wyboiste, dziurawe. Wygra ją ten, kto pojedzie bardzo szybko, unikając błędów. Szykuje się zacięta rywalizacja, w rajdzie wystartuje bogata stawka czołowych kierowców świata, a to zawsze dodaje jeszcze większej motywacji - skomentował ustronianin.

Rajd Polski rozpocznie się w piątek 19 maja. Na pierwszy dzień zaplanowano odcinek kwalifikacyjny, ceremonię startu oraz liczący 2,5 km odcinek specjalny Mikołajki Arena, który rozpocznie się o 18:30.

Sobota będzie najdłuższym etapem rajdu. Złożą się na niego dwukrotnie pokonywane odcinki Świętajno (18,54 km), Markowskie (13,53 km) oraz Wieliczki (17,35 km). Dzień zakończy ponowny przejazd odcinka Mikołajki Arena. Niedzielne zmagania to dwa przejazdy odcinków Barczewo (10,73 km), Biskupiec (12,30 km), Mikołajki (6,68 km) oraz Gmina Mrągowo (9,40 km), który stanowić będzie także Power Stage.

Czytaj także:
- "Amatorszczyzna". Ostra krytyka pod adresem zespołu F1
- Verstappen wybuczany przez kibiców. Reakcja Holendra może zaskakiwać

Czy wybierasz się na Rajd Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×