Kajetanowicz na mecie Rajdu Akropolu. Zacięta walka do samego końca

Drugie miejsce w kategorii WRC2 Challenger i szóste w WRC2 - z takimi wynikami Rajd Akropolu zakończyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Duet Orlen Rally Team był drugim najszybszym wśród załóg prywatnych, walcząc z zespołami fabrycznymi.

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Kajetan Kajetanowicz Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak rozpoczęli decydującą fazę swojego sezonu rajdowych mistrzostw świata. W kategorii WRC2 można punktować maksymalnie w siedmiu rajdach - Akropol był dla Polaków dopiero czwartym startem. Reprezentanci Orlen Rally Team zajęli czwarte miejsce w Meksyku, następnie stanęli na trzecim stopniu podium w Rajdzie Sardynii.

Kolejnym startem było legendarne Safari, które Kajetanowicz i Szczepaniak wygrali, osiągając także świetny, ósmy rezultat w klasyfikacji generalnej. Przed nimi uplasowały się tylko załogi w najmocniejszych samochodach Rally1. Teraz nadszedł czas na Rajd Akropolu.

Grecka runda WRC jest jedną z najbardziej wymagających, przede wszystkim od samochodu. Kamienie, koleiny i zmienna przyczepność mają ogromny wpływ na działanie rajdówek - często uszkadzane są zawieszenia czy opony. Kajetanowicz i Szczepaniak wystartowali świetnie przygotowani i gdy nie przytrafiały im się trudności walczyli z załogami fabrycznymi.

ZOBACZ WIDEO: Ryzykowny ruch Wiktora Lamparta. "Chciałem spróbować czegoś innego"

Niestety, dwie przebite opony i awaria interkomu skutkowały stratami czasowymi, które pozwoliły cieszyć się z szóstego miejsca w WRC2. Wśród załóg niefabrycznych (WRC2 Challenger) Polacy zajęli wysoką, drugą pozycję.

- Rajd Akropolu dobiegł końca. Jesteśmy na szóstej pozycji, mieliśmy szansę na czołową trójkę, ale niestety było trochę trudności. Dwie przebite opony mocno nas zepchnęły w klasyfikacji. Tempo było całkiem przyzwoite na większości odcinków specjalnych. Cieszę się, choć wolałbym stąd wywieźć więcej punktów, natomiast bardzo ważne są te, które mamy. Mam nadzieję, że przydadzą się na koniec sezonu - powiedział Kajetanowicz.

- Zajmujemy drugie miejsce wśród załóg niefabrycznych i szóste w WRC2. Cały zespół Orlen Rally Team powinien być z siebie dumny. Myślę, że przed Rajdem Chile to dobry prognostyk. Mamy dobre tempo i ustawienia, które jeszcze trzeba trochę dopracować pod nową nawierzchnię, ale jesteśmy pozytywnie nastawieni - dodał kierowca z Ustronia.

W klasyfikacji ogólnej WRC najlepszy w Rajdzie Akropolu okazał się Kalle Rovanpera, który wykorzystał problemy, jakie w sobotę przeżywali wcześniejsi liderzy - Thierry Neuville oraz Sebastien Ogier. Fin dojechał do mety ze sporą przewagą (+1:31.7) nad drugim Elfynem Evansem. Trzeci był Dani Sordo.

Jedenastą rundę rajdowych mistrzostw świata stanowić będzie egzotyczny Rajd Chile, rozgrywany od 28 września do 1 października. Do rywalizacji zgłosiło się łącznie 19 załóg w WRC2, w tym również Kajetanowicz i Szczepaniak, którzy wystartują tam jako siódma załoga klasyfikacji sezonu WRC2 i liderzy punktacji WRC2 Challenger.

Czytaj także:
- Nagła śmierć w padoku MotoGP. Mike Trimby zmarł w przeddzień wyścigu
- Oskarża Schumachera o celowy faul. Niemiec powinien stracić jeden tytuł?

Czy jesteś zadowolony z wyniku Kajetana Kajetanowicza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×