Deszczowe warunki w Japonii. Kajetanowicz w czołówcee

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
zdjęcie autora artykułu

Kajetan Kajetanowicz zajmuje trzecie miejsce w WRC2 Challenger po pierwszym etapie Rajdu Japonii. Polak konsekwentnie realizuje swój plan, którym jest zdobycie tytułu mistrzowskiego na koniec sezonu.

Warunki pogodowe utrudniły przeprowadzenie pierwszej pętli piątkowego etapu Rajdu Japonii. Rozpoczynający odcinek Isegami's Tunnel został przerwany po wypadkach Daniego Sordo i Adriena Fourmaux. Na szczęście zawodnikom nic się nie stało, ucierpiały jedynie samochody.

Kolejna próba została rozegrana - reprezentanci Orlen Rally Team wykręcili na niej piąty czas w WRC2 Challenger. Trzeci oes został odwołany z powodów bezpieczeństwa, a dokładniej braku możliwości ewentualnej interwencji helikoptera ratunkowego.

Po serwisie załogi WRC ponownie pojawiły się na tych samych odcinkach specjalnych, Polacy uzyskiwali na nich czwarte rezultaty. Dzień zakończył drugi przejazd widowiskowej próby rozgrywanej na stadionie Toyoty, gdzie Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zanotowali trzeci rezultat.

ZOBACZ WIDEO: Czy Janusz Kołodziej marnuje się w Fogo Unii Leszno?

- Podsumowując pierwszy etap Rajdu Japonii myślę, że powinniśmy być zadowoleni. Kontynuujemy realizację planu, którym jest mistrzostwo świata w WRC2 Challenger na koniec sezonu. Nie jest to łatwe. Pomimo tego, że konkurencja nie jest aż tak mocna, jak na niektórych europejskich rundach, to jednak warunki, jakie zastaliśmy na trasie, są ekstremalnie trudne - powiedział kierowca Orlen Rally Team.

- Było bardzo dużo wody, aquaplaningu i loterii. My mieliśmy trochę łatwiejsze zadanie ze względu na to, że nie musieliśmy tak cisnąć. W tej chwili zajmujemy trzecie miejsce w Challengerze i to daje nam mistrzostwo świata, ale mamy jeszcze dwa długie dni do przejechania. Wszystko może się wydarzyć. Muszę być bardzo mocno skoncentrowany i starać się cieszyć jazdą. Nie wszystko działa idealnie, ale rzadko trafia się rajd, gdzie wszystko jest idealne. Na ten moment jest dobrze - dodał trzykrotny mistrz Europy.

W klasie WRC liderem Rajdu Japonii jest Elfyn Evans, a taki wynik zagwarantowałby Brytyjczykowi tytuł wicemistrza świata. Zaraz za nim w "generalce" znajdują się Sebastien Ogier oraz Kalle Rovanpera. Tym samym całe podium okupuje zespół Toyoty.

Drugi etap rywalizacji rozpocznie się po północy czasu polskiego. O godzinie 00:04 rozegrany zostanie OS 9 Nukata Forest 1 (20,32 km), po którym załogi walczyć będą na OS 10 Lake Mikawako 1 (14,78 km, start o godzinie 01:05), OS 11/12 Okazaki City SSS (2,84 km, godz. 03:15 i 3:26). Pętle przedzielać będzie strefa zmiany opon bez tradycyjnego serwisu, w której zawodnicy mogą dokonywać tylko podstawowych napraw, bez udziału zespołu mechaników.

Po niej powtórzone zostaną próby Nukata Forest (godz. 05:04) i Lake Mikawako (06:05), a na koniec dnia rozegrane zostaną jeszcze OS 15 Shinshiro City (6,70 km, godz. 07:11) i trzeci przejazd Toyota Stadium SSS (2,10 km, godz. 11:35).

Czytaj także: - Brad Pitt nie będzie się ścigał w Las Vegas. Materiał filmowców trafi do kosza? - Chodzi tylko o pieniądze? Verstappen krytykuje GP Las Vegas

Źródło artykułu: WP SportoweFakty