Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kajetan Kajetanowicz po 1. pętli: Czuję się doskonale

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran zdominowali pierwszą pętlę Rajdu Janner i wygrali wszystkie trzy pierwsze odcinki specjalne inauguracyjnej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy.
Andrzej Prochota
Andrzej Prochota

Załoga Lotos Rally Team konsekwentnie realizowała swoją taktykę, powiększając przewagę w klasyfikacji generalnej rajdu. Obecnie wynosi ona 30 sekund. 

- To była dla nas bardzo dobra pętla, utrzymujemy wysoki poziom, mam dobre wyczucie, trzymam się optymalnej linii, więc jesteśmy zadowoleni. Tutejsze odcinki specjalne są fantastyczne. Czasami jedziemy po nich w dużym poślizgu z bardzo wysokimi prędkościami, dochodzącymi nawet do 180 km/h - powiedział Kajetan Kajetanowicz.


Polski kierowca przyznał, że jazda na śniegu sprawia mu sporo frajdy. Dodatkowo załoga Lotos Rally Team rzadko ma okazję do treningu na takiej właśnie nawierzchni. - Układamy samochód bokiem tak, by idealnie mieścić się między tyczkami, które wyznaczają tutaj krawędź drogi. To jest coś niewiarygodnego i dopiero na mecie dociera do mnie jak doskonale czuję się za kierownicą i jak wielką mam frajdę z takiej jazdy. Mamy tu wymarzone warunki, w Polsce rzadko mamy okazję jeździć w podobnych, dlatego nie mogliśmy trenować zbyt wiele na takiej nawierzchni.
Trzy oesy i trzy zwycięstwa polskiej załogi w Austrii Trzy oesy i trzy zwycięstwa polskiej załogi w Austrii
- Chcę pozostać skoncentrowanym i zachować spokój, bo rywalizujemy tu z bardzo szybkimi konkurentami, a my nie mamy zbyt wielkiego doświadczenia w takich warunkach. To są długie zawody, więc będziemy chcieli utrzymać ciśnienie do samej mety - zakończył Polak.

Na zawodników czeka jeszcze siedem odcinków specjalnych, a ostatnia pętla będzie rozgrywana już po zmroku.

Starty Kajetana Kajetanowicza i Jarosława Barana wspierają strategiczny partner Lotos Rally Team - Grupa Lotos, a także i CUBE.ITG i Driving Experience.

Rajdowe ME: Świetny start Kajetanowicza!

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×