Projekt Warszawa bezlitosny dla przyjezdnych

W 13. kolejce PlusLigi Projekt Warszawa dość gładko pokonał BBTS Bielsko-Biała 3:0. Przewaga gospodarzy w każdym z elementów nie podlegała dyskusji.

Anna Bagińska
siatkarze Projektu Warszawa PAP / Tomasz Wiktor / Na zdjęciu: siatkarze Projektu Warszawa
Obie ekipy rozgrywające mecz w Warszawie miały na pewno jedną rzecz ze sobą wspólną. W związku z niezadowalającymi wynikami, ze stanowiskiem pożegnali się dotychczasowi trenerzy. W Projekcie stało się to w tym tygodniu. Był to pierwszy mecz po tym, jak podziękowano za współpracę Roberto Santilliemu. W bielskiej ekipie oprócz zmiany trenera, zakontraktowano także nowego zawodnika. To był pierwszy mecz w nowych barwach Konstantina Cupkovicia, który już miał kiedyś okazję występować na polskich parkietach.

Od początku spotkania zarysowała się lekka przewaga gospodarzy. Po dwóch z rzędu udanych akcjach Nielsa Klapwijka wyszli na prowadzenie 10:7. Ale nie byli w stanie powiększyć dystansu punktowego, mało tego, goście doprowadzili do remisu 15:15. Jeszcze w końcówce obie ekipy dzielił tylko punkt 21:20. W tym momencie stołeczni włączyli piąty bieg i wygrali cztery kolejne punkty. Seta zakończył atak Nielsa Klapwijka.

W kolejnej odsłonie podopieczni Piotra Grabana jeszcze zwiększyli tempo. Po asie Nielsa Klapwijka prowadzili 6:2 i o czas poprosił Serhiy Kapelus. Przerwa w grze nie pomogła. To warszawianie dyktowali warunki gry. W pewnym momencie ich przewaga wynosiła aż osiem punktów 20:12. Takiej zaliczki miejscowi już nie wypuścili z rąk. Ta część meczu zakończyła się zepsutą zagrywką gości.

Swoją dobrą grę stołeczni prezentowali także w następnej partii. Kolejne ataki dokładał bardzo dzisiaj skuteczny Artur Szalpuk, także Kevin Tillie skończył akcje i zrobiło się 6:3. Goście jednak walczyli i wkrótce wyszli na pierwsze w tym meczu prowadzenie 8:7. Nie potrwało ono długo, bo zaraz stracili cztery kolejne akcje. Po asie Artura Szalpuka było już 16:12. Dobrze wprowadził się Igor Grobelny, który w tym secie zastąpił słabiej spisującego się Nielsa Klapwijka. W końcówce warszawianie odskoczyli i wysoko wygrali tę odsłonę, a tym samym cały mecz.

Projekt Warszawa - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:16, 25:15)

Projekt: Firlej, Klapwijk, Wrona, Nowakowski, Szalpuk, Tillie, Wojtaszek (libero) oraz Janikowski, Grobelny, Semeniuk

BBTS: Pujol, Hanes, Siek, Woch, Cupković, Formela, Fijałek (libero) oraz Zawalski, Sinoski, Urbanowicz, Puczkowski

MVP: Artur Szalpuk (Projekt Warszawa)