Kolejne przetasowania w czołówce i nowy lider Tauron 1. ligi

Kibice śledzący rozgrywki I ligi mężczyzn nie mogą narzekać na brak nudy. Przetasowania w czołówce zachodzą szybko, co zaowocowało nowym liderem po 12. kolejce.

Anna Bagińska
siatkarze Gwardii Wrocław Materiały prasowe / PLS / Na zdjęciu: siatkarze Gwardii Wrocław
Dotychczasowy lider Tauron 1. ligi, Mickiewicz Kluczbork, doznał porażki z BKS Visłą Bydgoszcz. Takie rozstrzygnięcie kosztowało zespół z Opolszczyzny utratę pozycji. Teraz nowym numerem jeden jest Gwardia Wrocław. Siatkarze z Dolnego Śląska pokonali pewnie MKST Astrę Nowa Sól 3:0 i nad drugim w tabeli Kluczborkiem mają 3 "oczka" przewagi.

W tabeli od drugiego do szóstego miejsca panuje lekki ścisk, bo drużyny dzielą ledwo dwa punkty. I doszło do kolejnych przetasowań po 12. kolejce. MKS Będzin wygrał z Olimpią Sulęcin 3:1 i wskoczył na trzecie miejsce. Exact Systems Norwid Częstochowa po niezwykle zaciętym meczu pokonał w tie-breaku Avię Świdnik. Równie wyrównane było spotkanie w Siedlcach, gdzie AZS AGH Kraków okazał się lepszy od gospodarzy również w pięciu setach.

Nie zabrakło też niespodzianek, które dotyczyły drużyn z drugiej połowy tabeli. Pierwszą sprawili siatkarze BAS Białystok, którzy 3:0 pokonali wyżej notowanego Chrobrego Głogów. Beniaminka do wygranej praktycznie w pojedynkę poprowadził Jędrzej Goss. Siatkarz zdobył aż 27 punktów i skończył 68 proc. piłek. Tym samym ekipa z Podlasia przerwała trwającą 5 meczów serię zwycięstw rywala.

Druga niespodzianka miała miejsce w stolicy. Legia Warszawa przegrała 0:3 z Krispolem Września. Goście przerwali pasmo sześciu kolejnych porażek. MVP spotkania został wybrany Piotr Lipiński. Część kibiców pewnie jeszcze pamięta występy tego rozgrywającego w barwach Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle (dawna nazwa ZAKSY) i reprezentacji Polski. Zaskoczenia żadnego natomiast nie było w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie miejscowa ekipa wygrała 3:1 z SMS PZPS Spała.

Wyniki 12. kolejki Tauron 1.ligi mężczyzn:
BKS Visła Bydgoszcz - Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:23, 25:21, 20:25, 25:21)
MKS Będzin - Olimpia Sulęcin 3:1 (25:22, 25:27, 26:24, 25:17)
Lechia Tomaszów Mazowiecki - SMS PZPS Spała 3:1 (25:22, 25:13, 23:25, 25:15)
BAS Białystok - SPS Chrobry Głogów 3:0 (26:24, 25:19, 25:17)
MKS AVIA Świdnik - Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (27:25, 26:24, 12:25, 22:25, 12:15)
PSG KPS Siedlce - AZS AGH Kraków 2:3 (23:25, 25:23, 25:22, 18:25, 15:17)
Legia Warszawa - Krispol Września 0:3 (20:25, 23:25, 22:25)
Chemeko-System Gwardia Wrocław - MKST Astra Nowa Sól 3:0 (25:20, 26:24, 25:22)

16. SMS PZPS Spała 1 12 0-12 7:36

Czytaj także: -> Zaskakujące problemy ZAKSY w meczu PlusLigi -> Niespodziewane przełamanie na arenie międzynarodowej. "Długo czekałyśmy na jakiekolwiek zwycięstwo"