Sezon się nie zaczął, a on już ma kontuzję. Problem beniaminka PlusLigi

Exact Systems Hemarpol Częstochowa intensywnie przygotowuje się do debiutanckiego sezonu w PlusLidze. Jednak beniaminek zmaga się z pechem. Kontuzji wykluczającej z treningów na kilka tygodni doznał Krzysztof Gibek.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa Materiały prasowe / Tauron 1. Liga / Na zdjęciu: siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa
Po ponad sześciu latach siatkówka na najwyższym szczeblu wróciła do Częstochowy. Władze Exact Systems Hemarpolu zrobiły wszystko, by nie była to tylko jednoroczna przygoda z PlusLigą. Od kilku tygodni trwają treningi, a zespół ma za sobą już pierwsze sparingowe spotkania. W nich zremisował z BBTS-em Bielsko-Biała (2:2), pokonał GKS Katowice (3:1) i przegrał z Aluron CMC Wartą Zawiercie (1:3).

Przygotowania nie przebiegają jednak w idealny sposób. Wpływ na to mają problemy zdrowotne. Na jednym z treningów urazu stawu skokowego nabawił się Krzysztof Gibek, który w minionym sezonie był jednym z liderów zespołu.

Kontuzja sprawiła, że przyjmujący przez około miesiąc będzie wykluczony z treningów. Szczęście w nieszczęściu sztabu szkoleniowego Exact Systems Hemarpolu polega na tym, że zbudowano szeroką kadrę. W zespole jest pięciu przyjmujących. Oprócz Gibka są to Oskar Espeland, Kaleb Jenness, Aymen Bouguerra i Damian Kogut.

W najbliższych dniach siatkarzy Norwida czeka udział w prestiżowym dla klubu Memoriale Janusza Sikorskiego. To jeden z legendarnych klubowych trenerów, który zmarł w 2019 roku. Zmagania rozpoczną się 20 września, a rywalem częstochowian będzie VK Ostrawa. Mecz poprzedzi prezentacja drużyny.

W innej parze zmierzą się Barkom Każany Lwów i PGE GiEK Skra Bełchatów. Finał i mecz o trzecie miejsce odbędą się 21 września. Dodajmy, że pierwszym rywalem Exact Systems Hemarpolu w PlusLidze będzie Ślepsk Malow Suwałki.

Czytaj także: Aż 34 punkty Włoszki. Rywalki Polek zgubiły pierwszego seta Znów blisko wielkiej sensacji. Ależ seria ZOBACZ WIDEO: Kamil Semeniuk: Na boisku czuję się jak ryba w wodzie. Na nowo złapałem siatkarskiego bakcyla
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×