Trener Trefla ma już nową pracę. Poprowadzi reprezentację

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Igor Juricić
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Igor Juricić
zdjęcie autora artykułu

Igor Juricić po tym sezonie zakończy dwuletnią współpracę z Treflem Gdańsk. Teraz były chorwacki środkowy po raz pierwszy w trenerskiej karierze sprawdzi się jako selekcjoner reprezentacji.

Igor Juricić rozpoczął współpracę z Treflem Gdańsk w 2022 roku. Poprzedni sezon PlusLigi zakończył z tym klubem na szóstej lokacie. W trwających rozgrywkach Trefl zajmuje piąte miejsce i ma spore szanse na uplasowanie się na lepszej pozycji. Wszystko będzie zależeć od rezultatu odniesionego w play-offach.

Już od pewnego czasu mówiło się o tym, że były chorwacki środkowy zakończy po sezonie współpracę z gdańskim klubem. Teraz wszystko stało się jasne. Trener potwierdził te doniesienia w rozmowie z Chorwackim Związkiem Piłki Siatkowej.

- Cykl, który tutaj rozpocząłem, dobiega końca, wielu zawodników odchodzi, a klub zmienia dotychczasową politykę wspierania młodych ludzi, więc nasze drogi się rozstają. Dokonaliśmy wielkich rzeczy, których się po nas nie spodziewano - stwierdził. Dodał, że jeszcze nie wie, z jakim klubem rozpocznie kolejny sezon ligowy. - Póki co nie wiem, dokąd zmierzam w przyszłym sezonie, są oferty, trzeba je zważyć, nie spieszy mi się z tym - podsumował.

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych

Juricić nie zostanie jednak bez pracy. Od tego roku będzie bowiem prowadził reprezentację Chorwacji w siatkówce mężczyzn. - Wiele się nauczyłem i chcę przekazać tę wiedzę naszym zawodnikom. Jestem ambitny, śledzę reprezentację Chorwacji i widzę postępy. I wiem, jak to wszystko jeszcze poprawić, mam wizję. Rozmawiam z zawodnikami i potencjalnym sztabem szkoleniowym, który będzie składał się z trenerów chorwackich - powiedział 49-latek. Chorwat zastąpi na tym stanowisku francuskiego szkoleniowca Cedrica Enarda.

Trener Trefla nawiązał również do wyzwań, jakie czekają chorwacką reprezentację w najbliższych miesiącach. - Czasu jest niewiele, więc będziemy pracować równolegle na poziomie indywidualnym, ponieważ jest wielu młodych zawodników, z którymi jest jeszcze dużo pracy technicznej do wykonania. Celem jest rozegranie finałów Złotej Ligi, a tym samym zdobycie Pucharu Pretendenta jako trampoliny do Ligi Narodów. Dopiero potem odbędą się eliminacje do Mistrzostw Europy, o których jeszcze nie myślę. Zróbmy to krok po kroku - zapewnił.

- Chcę wyjaśnić moją wizję gry zawodnikom w pierwszej fazie przygotowań i chcę, żebyśmy spróbowali się do tego dostosować. Nie będzie łatwo, zawodnicy kończą sezon pod koniec kwietnia i od razu wskakują w obowiązki reprezentacyjne, dlatego postaramy się poczynić takie przygotowania, aby mieli jeszcze czas na regenerację. Mam nadzieję na ich pełną powagę i poświęcenie, dlatego w tej pierwszej fazie potrzebuję doświadczonych zawodników - dodał Juricić.

Zobacz także: Beniaminek szuka wzmocnień. Szykuje się wielki powrót do PlusLigi Znamy termin pierwszego sparingu Polaków. To będzie święto siatkówki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)