Kurek wciąż nie wyszedł ze szpitala. Żona zamieściła wpis

Getty Images / Jean Catuffe/Instastories Anna Kurek / Na dużym zdjęciu Bartosz Kurek, na małym Instastories jego żony

Bartosz Kurek w pierwszym meczu nowego sezonu PlusLigi doznał pechowego urazu oka. We wtorkowy poranek (17.09) jego żona Anna w swoich mediach społecznościowych zamieściła aktualizację nt. stanu zdrowia atakującego reprezentacji Polski.

Bartosz Kurek przed startem obecnego sezonu zdecydował się opuścić japoński klub Wolfdogs Nagoya i wrócić do Polski. Został siatkarzem  ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Niestety, jego występ w sobotnim meczu 1. kolejki PlusLigi z  Projektem Warszawa zakończył się już w pierwszym secie.

W początkowej fazie tej partii Kurek ustawił się do obrony przy ataku rywali. Piłka odbita od parkietu trafiła go w twarz. Atakujący pocierał oko, a po chwili poprosił o zmianę. Jeszcze w trakcie spotkania opuścił warszawską halę i udał się do szpitala. Jego zespół przegrał 0:3.

Następnego dnia ZAKSA wydała oficjalny komunikat nt. swojego atakującego. Klub potwierdził, że Kurek doznał urazu oka, przez co musiał znaleźć się pod opieką okulistów. Poinformowano także, że w najbliższych tygodniach nie będzie uczestniczył w meczach i treningach swojej drużyny. (Więcej: TUTAJ).

We wtorek nowe informacje na temat kontuzjowanego reprezentanta Polski przekazała jego żona, Anna. Kobieta za pośrednictwem swojego Instastories odpowiedziała na kilka pytań fanów. Jedno z nich dotyczyło stanu zdrowia Bartosza.

"W niedzielę miał wyjść ze szpitala. Został do dzisiaj. Bartiś czuje się lepiej i dzisiaj to w dobrą stronę. Dzisiaj wracamy do Kędzierzyna" - napisała.

Przypomnijmy, że Anna Kurek w tym sezonie zdecydowała się wznowić karierę po blisko sześcioletniej przerwie. We wrześniu została ogłoszona zawodniczką drugoligowego zespołu NTSK PANS Komunalnik Nysa.