Superliga: Kurek i Kadziewicz zwycięscy! Fakieł przegrał ważny mecz, thrillery w Ufie i Odincowie

Zespoły Łukasza Kadziewicza i Bartosza Kurka odniosły zwycięstwa w 20. kolejce ligi rosyjskiej, zaś drużyna Łukasza Żygadły - Fakieł Nowy Urengoj - przegrała ważny mecz.

Tomasz Rosiński

Dynamo Moskwa, w którym gra Bartosz Kurek, nie bez problemów pokonało 3:0 outsidera grupy czerwonej - Prikamie Perm. To zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Jurija Czerednika przesunąć się na 4. miejsce w tabeli.

Zespół Łukasza Żygadły - Fakieł - po czterech zwycięstwach z rzędu, tym razem poległ w ważnym pojedynku z Dynamem Krasnodar. Tym samym ekipa z Nowego Urengoju straciła pozycję wicelidera swojej grupy.

Kolejną niespodziankę na własnym parkiecie sprawiła drużyna Łukasza Kadziewicza, gdyż Szachtior Soligorsk rozprawił się w czterech setach z Lokomotiwem Charków.

W Odincowie, miejscowa Iskra przerwała serię trzynastu kolejnych zwycięstw Guberniji Niżny Nowogród, pokonując ją po zaciętym tie-breaku (18:16).

Podobnie jak w meczu Iskry z Guberniją, o wyniku starcia pomiędzy Uralem Ufa a Biełogorie Biełgorod zadecydowała piąta partia, którą wygrali finaliści Pucharu Challenge 19:17.
Zespół Łukasza Kadziewicza sprawił niespodziankę wygrywając z półfinalistą Pucharu CEV / fot: shahter-vc.by Zespół Łukasza Kadziewicza sprawił niespodziankę wygrywając z półfinalistą Pucharu CEV / fot: shahter-vc.by
Wyniki XX kolejki rosyjskiej Superligi:

Grupa czerwona

Prikamie Perm - Dynamo Moskwa 0:3 (20:25, 28:30, 23:25)

Dynamo Krasnodar - Fakieł Nowy Urengoj 3:0 (25:19, 25:15, 26:24)

Szachtior Soligorsk - Lokomotiw Charków 3:1 (25:18, 19:25, 25:17, 25:21)

Iskra Odincowo - Gubernija Niżny Nowogród 3:2 (24:26, 25:15, 25:20, 25:27, 18:16)

Grupa niebieska

Ural Ufa - Biełogorie Biełgorod 3:2 (18:25, 25:21, 25:22, 19:25, 19:17)

Kuzbass Kiemierowo - Zenit Kazań 0:3 (16:25, 18:25, 20:25)

VC Grozny - Lokomotiw Nowosybirsk 0:3 (21:25, 22:25, 20:25)

Jarosławicz Jarosław - Gazprom-Jugra Surgut 1:3 (19:25, 20:25, 25:22, 22:25)

8. Prikamie Perm 12 20:49 4-16

Kolejność w grupie niebieskiej: 1. Zenit Kazań 50 pkt; 2. Lokomotiw Nowosybirsk 43; 3. Ural Ufa 39; 34 Biełgorie Biełgorod 39; 5. Gazprom-Jugra Surgut 36; 6. Kuzbass Kiemerowo 23; 7. VC Grozny 16; 8. Jarosławicz Jarosław 11.

Mecz Gwiazd to fantastyczne działanie - rozmowa z Łukaszem Żygadłą, rozgrywającym Fakieła cz. II Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!