Puchar Challenge: Dreszczowiec dla Benfiki Lizbona

W pierwszej rundzie 1/8 Pucharu Challenge najciekawszy mecz odbył się w Lizbonie. Miejscowi, przegrywając 0:2, powrócili do gry po zaciętej końcówce (37:35!). Ostatecznie wygrali cały mecz 3:2.

Agata Kołacz
W Libercu gospodarze wygrali premierową odsłonę, ale w dwóch następnych oddali inicjatywę ekipie CMC Ravenna. Dukla doprowadziła do wyrównania, ale ostatecznie triumfowali przyjezdni. Najlepszym zawodnikiem był Adrian Patucha, który zdobył 23 "oczka".
Emocji nie brakowało w Brcku, gdzie tamtejszy OK Mladost rywalizował z Vojvodiną Nowy Sad. Pojedynek był bardzo zacięty, po walce na przewagi w piątym secie lepsi okazali się miejscowi. Tie-break decydował również o wyniku spotkania pomiędzy Dynamem Bukareszt a Maliye Ankara, tym razem triumfowali zawodnicy z Turcji. Prawdziwy dreszczowiec odbył się z kolei w Lizbonie, gdzie Benfica przegrywała już 0:2, ale trzecią partię wygrała po niezwykle emocjonującej końcówce (37:35). To spowodowało, że miejscowi złapali wiatr w żagle i zwyciężyli w kolejnych setach.

Dukla Liberec - CMC Ravenna 2:3 (25:19, 19:25, 22:25, 25:23, 12:15)

Fino Kaposvar SE - Crvena Zvezda Belgrad 1:3 (23:25, 25:27, 25:22, 26:28)

Fatra Zlin - Ethnikos Alexandroupolis 0:3 (19:25, 24:26, 30:32)

Benfica Lizbona - Fonte Bastardo Azores 3:2 (17:25, 21:25, 37:35, 25:19, 15:13)

Galatasaray Stambuł - Chemes Spisska Nova Ves 3:0 (25:16, 25:20, 25:22)

OK Mladost Brcko - Vojvodina Nowy Sad 3:2 (25:22, 15:25, 25:20, 20:25, 16:14)

Dynamo Romprest Bukareszt - Maliye Milli Piyango Ankara 2:3 (22:25, 26:24, 18:25, 25:22, 11:15)

Stroitel Mińsk - Gubernija Niżny Nowogród 3:1 (25:22, 25:23, 16:25, 25:21)

Rewanżowe spotkania odbędą się za tydzień.