Indykpol AZS Olsztyn - Espadon Szczecin: twierdza Urania nie dla beniaminka

W spotkaniu 11. kolejki zwycięstwo odnieśli siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, tym samym zgarniając 3 punkty. MVP meczu został wybrany po raz pierwszy w sezonie Daniel Pliński.

Magdalena Buczyńska
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko
Od początku spotkania było widać, że ekipa ze Szczecina pewnie czuje się na parkiecie Uranii. Akademicy próbowali atakować, lecz mur stawiany przez Espadon zdawał egzamin. Do połowy pierwszego seta przyjezdni utrzymywali dwupunktową przewagę. Dobrą dyspozycją mógł poszczycić się Marcin Wika i Bartłomiej Kluth. Ostatecznie, skuteczna gra Espadonu dała im zwycięstwo w pierwszej odsłonie (23:25).

W drugą odsłonę pewnie weszli gospodarze, zdobywając pierwszy punkt dzięki szybkiej akcji z wykonaniu Daniela Plińskiego. Oba zespoły zaliczyły nieudane zagrywki. Mocny atak uruchomili olsztynianie, co dało im kilkupunktowe prowadzenie. O czas poprosił trener przyjezdnych - Milan Simojlović. Bieg wydarzeń nieco się zmienił i do połowy pierwszego seta Akademicy utrzymywali prowadzenie. (17:12) W zespole Espadonu nie było miejsca na kompleksy i drużyna z Wiką na czele wyrównała wynik (20:20). W końcówce  drużyny zawzięcie szły punkt za punktem. Blok postawiony przez Jana Hadravę i Jakuba Kochanowskiego dał zwycięstwo gospodarzom w drugiej odsłonie (28:26).

Trzeci set był kontynuacją zawziętej gry i ogromnej chęci zwycięstwa obu ekip. Po stronie AZS-u wyróżniał się niezastąpiony Jan Hadrva i młodziutki środkowy- Jakub Kochanowski. W drużynie rywala Bartłomiej Kluth kilkakrotnie dał popis swoim mocnym atakiem. W połowie trzeciej odsłony Espadon zaczął wysuwać się na prowadzenie (16:18). Zagrywka zdecydowanie nie była dobrą stroną gości w środowy wieczór. Po stronie gospodarzy szfankowało przyjęcie. Atak Wojciecha Włodarczyka dał olsztynianom pierwszą piłkę setową, lecz goście pokrzyżowali im plany, doprowadzając do remisu (25:25). Blok postawiony przez Aleksandra Śliwkę zakończył seta i Akademicy objęli prowadzenie w meczu (28:26).

Czwartego seta gospodarze zaczęli od zdobyci punktu. Walka pomiędzy ekipami była bardzo wyrównana. Po stronie Espadonu widać było, że doświadczenie Michała Ruciaka jest bardzo pomocne dla drużyny. Od połowy seta olsztynianie zaczęli zwiększać swoje prowadzenie, a goście popełniali błąd za błędem. As serwisowy Aleksandra Śliwki dał zwycięstwo Indykpolowi AZS Olsztyn.

Indykpol AZS Olsztyn - Espadon Szczecin 3:1 (23:25, 28:26, 28:26, 25:13)

Indykpol AZS: Woicki, Hadrava, Pliński, Kochanowski, Śliwka, Włodarczyk, Żurek (libero) oraz Zniszczoł, Boswinekl, Palacios, Makowski.

Espadon: Petković, Kluth, Gałązka, Cedzyński, Wika, Ruciak, Mihułka (libero) oraz Miluszew, Borovnjak, Sladecek.

MVP: Daniel Pliński (AZS).