I liga mężczyzn: Lechia Tomaszów Mazowiecki górą w meczu na szczycie, Norwid Częstochowa wiceliderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka

Hitem 21. kolejki I ligi mężczyzn było starcie pomiędzy APP Krispolem Września i Lechią Tomaszów Mazowiecki. Mecz zakończył się triumfem tomaszowian 3:1.

To było starcie na szczycie I ligi mężczyzn. Obie drużyny w ostatnich tygodniach prezentowały wysoką formę i ich mecz zwiastował duże emocje. Potwierdził to pierwszy set, który rozstrzygnął się dopiero po grze na przewagi. Górą byli tomaszowianie, którzy zwyciężyli 34:32. W drugiej odsłonie wrześnianie doprowadzili do wyrównania, ale to było wszystko, na co było ich stać. W trzeciej partii gospodarze nawiązali jeszcze walkę z rywalem, ale w czwartym secie byli tylko tłem dla Lechii, zdobywając jedynie 11 punktów.

Złą serię przerwała Stal Nysa. Przed tygodniem nysanie sensacyjnie ulegli Buskowiance Kielce (2:3), ale w weekend bez większych problemów poradzili sobie z BBTS-em Bielsko-Biała. Zespół prowadzony przez Krzysztof Stelmach w dwóch ostatnich setach rozgromił rywala i cały mecz wygrał 3:1. Na drugą pozycję w tabeli awansował Exact Systems Norwid Częstochowa, który u siebie pokonał MCKiS Jaworzno 3:1.

W 21. kolejce zwycięstwa odniosły również Gwardia Wrocław, UKS Mickiewicz Kluczbork, Ślepsk Suwałki oraz AZS AGH Kraków. Już tylko matematyczne szanse na awans do fazy play-off ma Tauron AZS Częstochowa. Sześciokrotny mistrz Polski będzie musiał walczyć o utrzymanie w I lidze, a także o przetrwanie na siatkarskiej mapie kraju. Sytuacja finansowa jest coraz gorsza, a z klubu odszedł jeden z liderów - Sławomir Stolc, który został zawodnikiem Stali Nysa.

Wyniki:

STS Olimpia Sulęcin - Gwardia Wrocław 2:3 (25:23, 23:25, 18:25, 25:20, 14:16)

KPS Siedlce - UKS Mickiewicz Kluczbork 0:3 (24:26, 15:25, 20:25)

Exact Systems Norwid Częstochowa - MCKiS Jaworzno 3:1 (25:15, 25:16, 18:25, 26:24)

Ślepsk Suwałki - Buskowianka Kielce 3:0 (25:19, 25:13, 25:23)

Stal Nysa - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 21:25, 25:14, 25:11)

AZS AGH Kraków - Tauron AZS Częstochowa 3:1 (21:25, 25:22, 25:20, 25:23)

APP Krispol Września - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (32:34, 25:22, 22:25, 11:25)