I liga mężczyzn: Lechia Tomaszów Mazowiecki nie dała szans Stali Nysa

Po 22. kolejkach I ligi mężczyzn Lechia Tomaszów Mazowiecki ma już siedem punktów przewagi nad drugim w tabeli APP Krispolem Września. Lider w ostatnim meczu wygrał ze Stalą Nysa 3:0.

Natalia Witczyk
piłka do siatkówki WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłka do siatkówki
Starcie Stali Nysa z Lechią Tomaszów Mazowiecki było hitem 22. kolejki I ligi mężczyzn. Obie drużyny nie ukrywają swoich wysokich aspiracji i celują w awans do PlusLigi. W bezpośrednim starciu górą był zespół z Tomaszowa Mazowieckiego, który w Nysie wygrał 3:0. W każdym z setów obie drużyny toczyły wyrównany bój, a wynik rozstrzygał się dopiero po emocjonujących końcówkach. Za każdym razem nerwy na wodzy utrzymywali goście. W pierwszej partii wygrali 31:29, a w dwóch kolejnych triumfowali 25:23. Ich wygrana nad Stalą oznacza, że są blisko wygrania fazy zasadniczej.

Za plecami Lechii toczy się walka o drugie miejsce. Niespodziewaną wpadkę zaliczył APP Krispol Września, który przegrał na wyjeździe z AZS-em AGH Kraków 2:3. Wrześnianie po dwóch setach prowadzili, ale zespół z byłej stolicy Polski zdołał odwrócić losy meczu i przybliżyć się do uniknięcia gry w play-outach.

Wyjazdową porażkę poniósł też zespół Exact Systems Norwida Częstochowa. Ekipa prowadzona przez Radosława Panasa przegrała z BBTS-em Bielsko-Biała 0:3. Bielszczanie w pierwszym secie rozgromili Norwida do 11. Dwie kolejne odsłony były już bardziej wyrównane, ale BBTS wygrał je do 23. W 22. kolejce zwycięstwa odniosły też Gwardia Wrocław, Olimpia Sulęcin, KPS Siedlce i Ślepsk Suwałki.

Wyniki:

UKS Mickiewicz Kluczbork - Gwardia Wrocław 1:3 (25:21, 19:25, 16:25, 24:26)

STS Olimpia Sulęcin - MCKiS Jaworzno 3:2 (25:23, 25:20, 15:25, 17:25, 15:9)

BBTS Bielsko-Biała - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:11, 25:23, 25:23)

KPS Siedlce - Buskowianka Kielce 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

AZS AGH Kraków - APP Krispol Września 3:2 (22:25, 14:25, 25:23, 25:21, 15:13)

Stal Nysa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 (29:31, 23:25, 23:25)

Tauron AZS Częstochowa - Ślepsk Suwałki 0:3 (21:25, 16:25, 21:25)

Mecze zaległe:

APP Krispol Września - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:18, 25:18, 19:25, 25:18)

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Tauron AZS Częstochowa 3:1 (25:22, 25:23, 26:28, 25:19)