Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Koniec konfliktu w sprawie Martyny Łukasik. Klub i menadżer osiągnęli porozumienie

Menadżer Andrzej Grzyb, reprezentujący Martynę Łukasik oraz Chemik Police na czele z prezesem Pawłem Frankowskim, doszli do porozumienia w kwestii dotyczącej ostatniej sytuacji z meczu z Budowlanymi.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Martyna Łukasik WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Martyna Łukasik
W poniedziałek do mediów dotarł otwarty list od Andrzeja Grzyba, skierowany do Pawła Frankowskiego, prezesa Chemika Police. Oskarżył w nim Marcello Abondanzę o niewłaściwe zachowanie wobec Martyny Łukasik, zawodniczki, którą reprezentuje Grzyb. Czarę goryczy miała przelać sytuacja z wygranego przez mistrzynie Polski meczu z Grotem Budowlanymi Łódź (więcej informacji TUTAJ).

W liście mogliśmy przeczytać, że szkoleniowiec miał zachować się "wulgarnie, nieprofesjonalnie, niepedagogicznie i chamsko", doprowadzając siatkarkę do łez. Menadżer oskarżył Abbondanzę o mobbing, przytoczył jego definicję oraz odpowiednie paragrafy.

Czytaj też: Jakub Dolata o aferze z Łukasik: Nie chowajmy ich w inkubatorach, bo w zderzeniu z realnym światem polegną na całego

Klub odpowiedział następnego dnia na postawione zarzuty. Zawodniczka miała nie mieć wiedzy na temat listu wysłanego przez Grzyba, zaprzeczyła również zarzutom wobec trenera. Miało również dojść do spotkania wewnątrz klubowego z udziałem zawodniczki, a także szkoleniowca.

ZOBACZ WIDEO Wszołek alternatywą dla Grosickiego? "Nikomu nie zamykam drogi do kadry"

Ostatecznie Chemik Police wyjaśnił sprawę z Andrzejem Grzybem, podobnie jak trener Marcello Abbondanza i Martyna Łukasik. Problem został rozwiązany. Na dowód tego publikujemy przesłane porozumienie.

Porozumienie zawarte pomiędzy Chemikiem Police a Andrzejem Grzybem:

Mając na uwadze dobro zawodniczki, klubu, trenera i managera zawodniczki, strony zawarły porozumienie.

Ze strony klubu chciałbym podziękować managerowi za sprawną i szybką interwencję w sprawie zawodniczki jak i za dbałość o jej dobro. Życzę każdej zawodniczce takiego troskliwego managera. Nasze relacje, z Panem Andrzejem Grzybem, są bardzo poprawne i myślę, że w przyszłości takie pozostaną.

Gwoli, informacji chciałbym nadmienić, że obaj popełniliśmy małe błędy (zagrały emocje), które sobie wyjaśniliśmy. Sprawę, pomiędzy sobą, wyjaśnili też trener i zawodniczka.

Sprawę uważamy za zamkniętą.

Prezes Chemik Police SA
Paweł Frankowski

Czy jesteś zaskoczony/a oświadczeniem rozwiązaniem sprawy pomiędzy klubem a menadżerem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • steffen Zgłoś komentarz
  A wystarczyłoby osobiście porozmawiać zamiast tej całej medialnej nagonki.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×