Memoriał Wagnera: Polacy poznali drugiego rywala. Przyjedzie wielka Brazylia

Znani są już dwaj rywale reprezentacji Polski w Memoriale Wagnera. To będzie ostatni test przed walką o igrzyska olimpijskie, a także pierwsza szansa dla Wilfredo Leona na debiut.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Polacy Michał Kubiak (L), Fabian Drzyzga (2L) i Paweł Zatorski (P) oraz Douglas Souza (3L), Bruno Rezende (3P) i Mauricio Souza (2P) z Brazylii PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Polacy Michał Kubiak (L), Fabian Drzyzga (2L) i Paweł Zatorski (P) oraz Douglas Souza (3L), Bruno Rezende (3P) i Mauricio Souza (2P) z Brazylii
Już wcześniej zostało potwierdzone, że do naszego kraju na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera przyjedzie reprezentacja Serbii. Teraz organizator turnieju odsłonił kolejną kartę. Polacy zmierzą się z Brazylią, która jest światową czołówką i to z nią wygraliśmy w finale mistrzostw świata.

Vital Heynen: Kurek jest inteligentnym chłopakiem, nie działa pochopnie >>

Tajemnicą nadal jest trzeci przeciwnik. Możliwe, że będzie to Finlandia lub Japonia. Zostało jeszcze sporo czasu, bo impreza odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia w Krakowie.

Memoriał Wagnera regularnie jest ostatnim testem Biało-Czerwonych przed najważniejszymi imprezami. Tym razem nasi siatkarze w ten sposób przygotują się do turnieju, którego stawką będzie awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio.

Dla kibiców zapowiada się nie lada gratka. Nie tyle z racji silnych rywali, ile prawdopodobnego debiutu Wilfredo Leona. Nasz siatkarz od 24 lipca zyska prawo gry z orzełkiem na piersi.

PlusLiga: niezwykłe emocje na Torwarze. PGE Skra Bełchatów minimalnie lepsza od ONICO Warszawa >>

ZOBACZ WIDEO Brzęczek zaskoczył na konferencji prasowej. "Jesteście dziennikarzami i tego nie wiecie?"
Czy Polska wygra Memoriał Wagnera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×