Mistrzostwa Europy siatkarek. Vital Heynen pogratulował reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski zajęła ostatecznie czwarte miejsce podczas zakończonych w niedzielę mistrzostw Europy w siatkówce. Sukcesu Biało-Czerwonym pogratulował trener męskiej kadry Vital Heynen.

Mateusz Kozanecki
Vital Heynen WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Vital Heynen
Polskie siatkarki awansowały do Final Four mistrzostw Europy. W Ankarze musiały jednak uznać wyższość rywalek - w półfinale Biało-Czerwone uległy Turcji 1:3, a w meczu o 3. miejsce reprezentacji Włoch 0:3 i ostatecznie zajęły czwartą pozycję i nie zdobyły medalu.

Po zakończeniu turnieju z gratulacjami pośpieszył trener męskiej reprezentacji Vital Heynen.

"Gratulacje dla trenera Nawrockiego i jego dziewczyn. Czwarte miejsce jest najmniej satysfakcjonujące, ale to wciąż świetny występ dla kobiecej siatkówki w Polsce" - napisał na Twitterze.

Heynen uważnie śledził zmagania polskich siatkarek, co w przeszłości nie zdarzało mu się zbyt często. "PS. Obejrzałem cztery mecze żeńskiej reprezentacji, więcej niż przez ostatnie dziesięć lat. Może powinienem pomyśleć o przejęciu kadry kobiet?" - dodał żartobliwie Belg.

Drużyna Vitala Heynena niebawem rozpocznie walkę w mistrzostwach Europy. Turniej odbędzie się w dniach 12-30 września. W fazie grupowej Polacy zagrają z reprezentacjami Holandii, Czech, Ukrainy, Czarnogóry i Estonii.

Malwina Smarzek-Godek dostawała pogróżki w internecie. "Życzyli mi śmierci"
Grzegorz Wojnarowski: Podbój siatkarskiego kosmosu właśnie się zaczął (komentarz)

Czy polscy siatkarze zdobędą medal na mistrzostwach Europy?