Mistrzostwa Europy siatkarzy. Piotr Nowakowski: Brąz jest tylko pocieszeniem

Środkowy reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy siatkarzy, Piotr Nowakowski, zdradził, że zespół Vitala Heynena interesował tylko złoty medal.

Piotr Bobakowski
Maciej Muzaj i Piotr Nowakowski WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Maciej Muzaj i Piotr Nowakowski
Piotr Nowakowski ze spokojem podchodzi do występu reprezentacji Polski na tegorocznych mistrzostwach Europy siatkarzy. Biało-Czerwoni po zwycięstwie z Francją (3:0) zajęli w turnieju 3. miejsce (WIĘCEJ TUTAJ).

W rozmowie z Polską Agencją Prasową środkowy naszej kadry podkreślił, że brązowy medal zdobyty przez Biało-Czerwonych na ME 2011 na parkietach Austrii i Czech jest dla niego cenniejszy. Polski zespół w pojedynku o 3. miejsce pokonał wówczas Rosję (wynik 3:1).

32-letni siatkarz wyjaśnił, że osiem lat temu Polacy nie byli stawiani w roli faworytów do medali. Teraz sytuacja była zupełnie inna.

- Mamy mentalność zwycięzcy i interesowało nas wyłącznie złoto, a brąz jest tylko pocieszeniem. Za parę tygodni pewnie zrozumiemy, że zdobyliśmy brązowy medal ME i mamy kolejny krążek do kolekcji - ocenił Nowakowski.

Zawodnik ONICO Warszawa dodał, że przyczyn porażki ze Słowenią (wynik 1:3) w półfinale ME 2019 należałoby szukać w tym, że drużyna stawiana w roli murowanego kandydata do złota być może nieco zlekceważyła rywali, a także w odwołanym locie z Holandii do Słowenii (WIĘCEJ TUTAJ).