Liga Mistrzów: Cucine Lube Civitanova zwyciężyło w Stambule. Grał Mateusz Bieniek

W konfrontacji znanych z PlusLigi trenerów Mariusza Sordyla i Ferdinando De Giorgego lepszy Włoch i jego Cucine Lube Civitanova. W wygranym 3:1 meczu z Fenerbahce Stambuł wystąpił Mateusz Bieniek.

siatkarze Cucine Lube Civitanova (Mateusz Bieniek z numerem 16) Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze Cucine Lube Civitanova (Mateusz Bieniek z numerem 16)
W grupie A włoskie rządy. Cucine Lube Civitanova i Itas Trentino zwyciężają przed bezpośrednim starciem. Klubowy Mistrz Świata wywiązał się z roli faworyta i w czwartek ograł Fenerbahce Stambuł. Po dwóch występach ma komplet sześciu punktów. Zespół z Italii nie miał dużego problemu z tureckim rywalem, ale kiedy rozprężył się, dostał ostrzeżenie i zgubił seta.

W pierwszej i w drugiej partii Lube kontrolowało mecz i nie wpuściło przeciwnika poza granicę 20 punktów. Goście zdążyli zaserwować osiem asów, przyjmowali z dokładnością 54 procent i atakowali ze skutecznością 66 procent. To gwarantowało przewagę. Problem zrobił się w trzeciej partii, w której drużyna z Włoch od stanu 3:3 zdobyła jeden punkt, a Fenerbahce osiem. Podopieczni Mariusza Sordyla wyszli na prowadzenie 11:4. Lube co prawda niebawem odrobiło stratę, ale w tej partii pozwoliło gospodarzom uwierzyć w siebie i wygrać 25:20. Lube zamknęło spotkanie w czwartym secie i triumfowało 3:1.

Mateusz Bieniek grał od początku spotkania i zapunktował każdym elementem. Zdobył osiem "oczek", z czego sześć atakiem, po jednym asem serwisowym oraz blokiem. Był najczęściej wprowadzającym piłkę do gry zawodnikiem Lube.

Także w czwartek Itas Trentino wygrał 3:0 z Jihostrojem Czeskie Budziejowice.

Fenerbahce Stambuł - Cucine Lube Civitanova 1:3 (15:25, 19:25, 25:20, 17:25)

Fenerbahce: Ter Maat, Hidalgo Oliva, Karasu, Kiyak, Unver, Batur, Karatas (libero) oraz Yatgin, Dengin (libero)

Lube: D'Hulst, Juantorena, Simon, Rychlicki, Leal, Bieniek, Balaso (libero) oraz Kovar, Massari, Rezende

***

Itas Trentino - Jihostroj Czeskie Budziejowice 3:0 (25:11, 25:16, 25:21)

Trentino: Candellaro, Vettori, Cebulj, Lisinac, Giannelli, Kovacević, Grebennikov (libero)

Jihostroj: Krestan, Zmrhal, Mach, De Amo, Michalek, Todua, Krystof (libero) oraz Mechkarov, Ondrović, Fila

Tabela grupy A:

Mecze Punkty Sety
1. Cucine Lube Civitanova 2 6 6:2
2. Trentino Itas 2 5 6:2
3. Jihostroj Czeskie Budziejowice 3 2 4:8
4. Fenerbahce Stambuł 3 2 5:9

Czytaj też: -> Liga Mistrzów. VERVA Warszawa - Sir Sicoma Monini Perugia: dobrze to za mało, by pokonać Leona i Heynena -> Liga Mistrzów. Mistrz Polski bez straty seta. Wygrana Grupy Azoty w Niemczech

Czy Cucine Lube Civitanova będzie najlepsze w grupie Ligi Mistrzów?