Siatkówka. Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020. Twitter po awansie Turczynek

Turczynki pokonały Niemki 3:0 i to podopieczne Giovanniego Guidettiego zagrają na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Użytkownicy Twittera jeszcze bardziej żałują minimalnej porażki Biało-Czerwonych w półfinale z aktualnymi wicemistrzyniami Europy.

Adrian Nuckowski
siatkarki reprezentacji Turcji Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Turcji
Reprezentacja Turcji rozpoczęła zmagania w Apeldoorn od porażki 1:3 z... Niemkami. Awans do półfinału zapewniły sobie dopiero po wygranym tie-breaku z Belgią, a w walce o finał z Polską obroniły kilka piłek meczowych w czwartym secie, odwracając losy rywalizacji. Przypomniała o tym dziennikarka "Przeglądu Sportowego", Edyta Kowalczyk.

O słabej dyspozycji wicemistrzyń Europy na początku fazy grupowej i rosnącej ich formie z meczu na mecz wspomniał nasz redakcyjny kolega, Krzysztof Sędzicki.

"Mecz o igrzyska długo pozostanie w pamięci" - napisał z kolei były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, Andrzej Strejlau.

Turczynki w finale bez straty seta pokonały reprezentację Niemiec, zapewniając sobie jako ostatnia drużyna z Europy awans na igrzyska olimpijskie w Tokio.