Siatkówka. PlusLiga. Wynik dużo gorszy niż gra. "Czuliśmy, że jesteśmy trochę lepszym zespołem"

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrali w hicie kolejki 0:3, ale postawili rywalom z Warszawy twarde warunki. - W każdym secie mieliśmy swoje szanse. Czuliśmy, że jesteśmy trochę lepszym zespołem - przyznał Jakub Popiwczak.

Sebastian Zwiewka
Jakub Popiwczak WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Jakub Popiwczak
Szlagier 17. kolejki PlusLigi dla siatkarzy VERVY Warszawa Orlen Paliwa. Stołeczni ograli Jastrzębskiego Węgla w trzech setach. - W każdym secie mieliśmy swoje szanse, ponieważ toczyła się równorzędna walka. Mam wrażenie, że to my mieliśmy nawet więcej argumentów. Czuliśmy, że jesteśmy trochę lepszym zespołem - stwierdził Jakub Popiwczak w rozmowie z telewizją Polskiej Ligi Siatkówki.

Podopieczni Andrei Anastasiego w końcówkach zachowywali więcej zimnej krwi i zwyciężyli 3:0. - Warszawianie pod koniec setów zdobywali jeden lub dwa punkty i nam odskakiwali. Nasze marzenia na zwycięstwo chociaż w jednej partii nie zostały spełnione. To boli, bo po dwóch ostatnich wygranych przyjechaliśmy do stolicy z apetytami na kolejne "oczka" - dodał.

Jastrzębianie obecnie zajmują czwarte miejsce w tabeli. Do końca rundy zasadniczej zostało jednak jeszcze sporo czasu. - Będziemy walczyć, aby wędrować w górę. Z tych najlepszych zespołów została nam tylko PGE Skra. Pozostałe drużyny zagrają jeszcze ze sobą, więc na pewno będą dzieliły się punktami. My postaramy się zrobić wszystko, żeby wdrapać się co najmniej dwa miejsca wyżej, bo mamy takie ambicje w tym sezonie. Nie chcemy zakończyć rundy na czwartej pozycji - zaznaczył 23-letni libero.

- Pod koniec poprzedniego roku graliśmy naprawdę dobrze. Ostatnie dwa miesiące były w porządku. Nie musimy na nic narzekać, tylko na początku doznaliśmy kilku porażek w krótkim odstępie czasu. Wtedy nasza gra nie wyglądała najlepiej. Później jednak z każdym meczem się poprawialiśmy. Nie można mówić, że 2020 rok przyniósł wielką zmianę. Zagraliśmy do tej pory cztery spotkania - dwa wygraliśmy i dwa przegraliśmy - podkreślił.

W środę ekipa Slobodana Kovaca zagra na wyjeździe z Halkbankiem Ankara. Jastrzębianie mają na swoim koncie komplet zwycięstw w Lidze Mistrzów. - Nastawiamy się na zwycięstwo. Podejmowaliśmy zespół z Ankary we własnej hali pod koniec 2019 roku i wygraliśmy po przyjemnym meczu. Teraz musimy być podwójnie skoncentrowani, bo po łatwym pojedynku bardzo często przychodzi rozprężenie. Wiemy, o co gramy. Jak wygramy dwa spotkania z tymi teoretycznie słabszymi zespołami, to zajmiemy pierwsze miejsce w grupie - zakończył Popiwczak.

Czy Jastrzębski Węgiel zakończy sezon na podium?