Kolejne roszady u wicemistrzyń Polski. Developres SkyRes pożegnał trzy zawodniczki

Znamy przyszłość kolejnych pięciu zawodniczek w Developresie SkryRes. W ostatnich dniach rzeszowski klub pożegnał trzy siatkarki, a dwie zapowiedział w składzie na przyszły sezon.

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz
siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów
Od kiedy zakończyły się krajowe mistrzostwa Developres SkyRes Rzeszów każdego dnia przedstawia indywidualne podsumowanie każdej zawodniczki oraz jej przyszłość w klubie. Tak też było w ostatnim tygodniu gdzie podkarpacki klub poinformował o pięciu kolejnych ruchach.

Do wcześniej potwierdzonej w przyszłorocznym składzie Jeleny Blagojević dołączyła środkowa Gabriela Polańska oraz rozgrywająca Marta Krajewska. Natomiast z zespołem pożegnały się przyjmujące Magdalena Grabka oraz Juliette Fidon Lebleu. Pierwsza w sezonie zdobyła łącznie 73 punkty, a druga 165 i była wsparciem głównie w defensywie gdzie niejednokrotnie poprawiała jakość przyjęcia.

Trzecią zawodniczką, z którą klub się pożegnał w ostatnich dniach jest Aleksandra Rasińska. Potwierdził tym samym całkowitą wymianę formacji ataku, bowiem chwilę wcześniej pożegnał Kierę van Ryk grająca pierwszoplanową rolę na prawym skrzydle w końcówce sezonu. Rasińska była jej zmienniczką i z roli wywiązywała się bardzo dobrze. Na przestrzeni całego sezonu zdobyła 298 punktów i trzy razy została wyróżniona statuetką MVP.

W kolejnych dniach poznamy przyszłość następnych zawodniczek wicemistrzyń Polski oraz plany kadrowe klubu. Podobnie jak w poprzednich latach na czele ławki trenerskiej będzie Stephane Antiga.

Czytaj także:
-> Kolejny środkowy Asseco Resovii Rzeszów z nowym kontraktem
-> Więcej przedłużeń kontraktów nie będzie. Pożegnania w Asseco Resovii

ZOBACZ WIDEO: Łukasz Kaczmarek zdradził, jaki cel postawił sobie przed sezonem. "Piękniejszego zakończenia nie mogłem sobie wyobrazić"
Jak oceniasz ostatnie ruchy Developresu SkyRes Rzeszów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×