ME siatkarzy. Co za obrona Bartosza Kurka! Taką Polskę chcemy oglądać [WIDEO]

Skuteczni w ataku, mocni w bloku i groźni na zagrywce. Reprezentacja Polski nie oszczędzała Portugalczyków w pierwszym meczu ME siatkarzy i rozpoczęła turniej od zwycięstwa (3:1).

MB
Bartosz Kurek w akcji Twitter / CEV European Volleyball / Bartosz Kurek w akcji
Drużyna Vitala Heynena pierwsze spotkanie ME siatkarzy może uznać za naprawdę udane. Polska ekipa zaliczyła co prawda małą wpadkę i dość niespodziewanie przegrała drugą partię, ale pozostałe sety wygrała bardzo pewnie - dwa razy do 16 i raz do 19.

Na twitterowym koncie CEV European Volleyball udostępniono krótkie wideo z ostatniego starcia z udziałem Polaków. "Spektakularna obrona Bartosza Kurka oraz potężny blok Jakuba Kochanowskiego i Michała Kubiaka! A to dopiero początek bitwy" - czytamy w komentarzu.

Kolejnym przeciwnikiem Biało-Czerwonych będzie obrońca trofeum, który na inaugurację w czterech setach rozprawił się z Belgią. Mecz Polska - Serbia odbędzie się w sobotę (4 września) o godzinie 20.30.

---> ME siatkarzy. To pierwszy mecz reprezentacji Polski po igrzyskach. Jest dobrze!