Znakomity mecz Leona dał wygraną w hicie. Sir Safety Conad Perugia umacnia się na pozycji lidera

Sir Safety Conad Perugia górą w wielkim hicie. Ekipa Wilfredo Leona pokonała Cucine Lube Civitanova na wyjeździe 3:1. Świetny mecz rozegrał polski przyjmujący, który zaprezentował wyborną siatkówkę.

Arkadiusz Dudziak
Wilfredo Leon Materiały prasowe / SerieA / Na zdjęciu: Wilfredo Leon
To był wielki hit tego tygodnia. Klubowi wicemistrzowie świata, zawodnicy Cucine Lube Civitanova podejmowali u siebie Sir Safety Conad Perugia, którego barw broni Wilfredo Leon. Pierwsze dwa sety kontrolowała jednak drużyna z Umbrii. Goście pewnie wygrali pierwsze dwa sety.

Gospodarze jednak nie zamierzali się poddawać i w trzecim secie rzucili się do walki. Ostatecznie go wygrali po długiej grze na przewagi. W kolejnej partii zawodnicy z Perugii jednak okazali się lepsi i zapisali na swoim koncie kolejne trzy punkty, które pozwoliły im się umocnić na pozycji lidera tabeli.

Gra Leona zasługuje na laurkę. Przyjmujący zdobył aż 27 punktów. Zanotował niespotykane 75 proc. skuteczności w ofensywie, do tego przyjmował na poziomie prawie 85 proc. Przy słabszej dyspozycji reszty skrzydłowych dawał oddech swojej ekipie. Na uwagę zasługuje także świetna postawa środkowego, Sebastiana Sole.

W najciekawszym spotkaniu weekendu zawodnicy Vero Volley Monza pokonali Verona Volley po tie-breaku. Do zwycięstwa poprowadził ich Georg Grozer, który zapisał na swoim koncie 26 punktów. O jedno "oczko" więcej po drugiej stronie siatki wywalczył słoweński 19-latek Rok Mozić.

Zawodnicy Leo Shoes PerkingElmer Modena nie mieli najmniejszego problemu z pokonaniem na wyjeździe Kioene Padova bez straty seta. Do zwycięstwa poprowadzili ich Joandry Leal oraz Nimir Abdel-Aziz, którzy zdobyli dla swojego zespołu po 14 "oczek".

Kończące kolejkę starcie Itas Trentino z Top Volley Cisterna zakończyło się bezproblemowym zwycięstwem zawodników z Trydentu. Najskuteczniejszym zawodnikiem po stronie zwycięskiej ekipy był Daniele Lavia, który zapisał na swoim koncie 16 "oczek".

Z powodu zakażeń koronawirusem w Allianz Milano zostało przełożone starcie między drużyną z Mediolanu, a Gioiella Prisma Taranto. Także z powodu zakażeń COVID-19 przełożono starcie pomiędzy Gas Sales Bluenergy Piacenza, a Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia.

Wyniki 13. kolejki Serie A:

Cucine Lube Civitanova - Sir Safety Conad Perugia 1:3 (15:25, 20:25, 30:28, 21:25)

Kioene Padova - Leo Shoes Modena 0:3 (22:25, 21:25, 18:25)

Vero Volley Monza - Verona Volley 3:2 (25:17, 23:25, 26:24, 22:25, 17:15)

Itas Trentino - Top Volley Cisterna 3:0 (25:15, 25:14, 25:22)